fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Zocon introduceert RVS-zaaimachine

De Zocon RVS-zaaimachine zaait graszaad en groenbemester. De rvs-kuip maakt het mogelijk om ook kunstmest, granulaat en gewasbeschermingsmiddelen te strooien. – Foto: Zocon

Machinebouwer Zocon in Joure (Fr.) brengt een RVS-zaaimachine op de markt met een tankinhoud van 150 tot 450 liter. De ZM-Special in rvs-uitvoering zaait graszaad en groenbemester en dient ook kunstmest toe. De RVS-zaaimachine is op te bouwen op diverse merken grondbewerkingsmachines.

De RVS-zaaimachine met rvs-zaadkuip van machinefabrikant Zocon zorgt ervoor dat de zaaimachine geschikt is voor het strooien van kunstmest, granulaat en gewasbeschermingsmiddelen. Volgens Zocon willen steeds meer boeren en loonwerkers hun zaaimachine gebruiken om kunstmest of granulaat toe te dienen tijdens de grondbewerking. De reguliere zaadtanks zijn niet geschikt voor deze stoffen omdat die het staal aantasten. Daarom zet Zocon de rvs-variant in de markt.

Drie bedieningssystemen

Zocon levert drie bedieningssystemen bij de zaaimachine: basic, comfort en Isobus. De basic-uitvoering is een standaard bedieningskast met knoppen.

Het comfort-systeem beschikt over een uitgebreidere Topcon-bedieningskast. Bij deze kast is een snelheidssensor leverbaar om de dosering aan te passen aan de rijsnelheid.

Daarnaast levert Zocon een Isobus-aansluiting. Daarmee kan de chauffeur de zaaimachine bedienen via het Isobus-scherm in de trekker.

Leverbaar vanaf €4.700

De RVS-zaaimachines zijn inmiddels leverbaar. De vanafprijs voor de kleinste rvs-zaaimachine bedraagt €4.700 voor het basismodel en €6.825 voor het comfort-model.

Auteur: Lucas van de Weijer

Lees ook: Kies jij voor een zaaimachine met dubbele zaadbak en dubbel doseersysteem?

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Uien planten in je eentje met uienpoter Hegro Onionmaster 2.25

Met de HeGro Onionmaster kan de chauffeur vanuit de cabine zelfstandig uien planten. Een impressie van dit nieuwe type uienpoter.
Afbeelding artikel

Loonwerker kiest voor getrokken Monosem-maiszaaier voor minder bodemdruk

Loonbedrijf De Regt werkt al vijf jaar met een getrokken Monosem-maiszaaier. De getrokken achtrijer zorgt voor minder bodemdruk.
Afbeelding artikel

Nieuwe Dewulf alles-in-een pootcombinatie op zware klei

Dewulf alles-in-een pootcombinatie op zware klei: frezen, poten en aanaarden in één werkgang met een volledig in de hef gedragen constructie.