Groter scherm en meer functies op vernieuwde CHCnav-gps

CHCnav, een Chinese fabrikant van gps-stuursystemen, komt met het vernieuwde gps-systeem NX612. De CHCnav-gps is voorzien van nieuwe software met extra functies. Ook is er nu een 12 inch-scherm.
GriTech uit Netersel (N.-Br.), leverancier van camerasystemen en joystick-besturing en importeur van gps-stuursystemen van de Chinese fabrikant CHCnav, meldt dat er een vernieuwd gps-stuursysteem aankomt. Het NX612-systeem is voorzien van vernieuwde hardware, een groter 12 inch-beeldscherm en nieuwe software met meer functies.
Automatisch draaien op kopakker
Met de software is het op termijn mogelijk om automatisch te draaien op de kopakker, waarbij de stuuractie wordt getriggerd door een perceelsgrens. Met het huidige systeem moet je handmatig het draaimoment aangeven.
Ook is het straks mogelijk spuitpaden of rijpaden in te stellen en die een andere kleur te geven in de dekkingskaart. Het instellen van verschillende kleuren in de dekkingskaart kun je bijvoorbeeld gebruiken bij het zaaien van diverse rassen.
Groter scherm
Ook de hardware verandert iets. Zo is de stuurmotor slanker gebouwd. En er is een groter beeldscherm leverbaar van 12 inch – dat was tot nu toe 10 inch en die optie blijft ook bestaan. Tevens is de kabelboom vereenvoudigd en heeft het beeldscherm nog maar één stekkeraansluiting in plaats van drie. Het systeem is voorzien van een modem waarmee de CHCnav-gps een RTK-correctiesignaal ontvangt.
Volgens Koen van de Sande, eigenaar van GriTech, is de nieuwe NX612-gps leverbaar vanaf zomer 2025. Het NX612-systeem kost €6.900 exclusief opbouw.
Auteur: Bob Karsten
Lees ook: Zeven gps-stuursystemen getest: Valtra voorop
Gerelateerde tags: Precisielandbouw, Stuurautomaten, Stuursystemen