fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Einböck introduceert ondiep snijdende Razor-cultivator

De Razor-cultivator van Einböck werkt zo diep als nodig en niet meer. De werkdiepte is hydraulisch in te stellen. Je kunt kiezen uit diverse looprollen aan de achterkant, of loopwielen met trekkerbandprofiel. Ook aan de voorkant zijn loopwielen gemonteerd, omdat een juiste werkdiepte belangrijk is bij een ondiepe grondbewerking. – Foto’s: Einböck

De Oostenrijkse fabrikant Einböck brengt een nieuwe cultivator op de markt. Deze Razor-cultivator werkt zeer ondiep en vlak, en snijdt op die manier onkruiden door.

Menig werktuigenfabrikant heeft inmiddels een cultivator op de markt waarmee je heel ondiep en over de hele werkbreedte onkruiden doorsnijdt. Nu kondigt ook de Oostenrijkse fabrikant Einböck een dergelijke machine aan. De fabrikant brengt de cultivator onder de naam Razor op de markt.

De Razor-cultivator bestaat uit vijf tandrijen met daaraan verende S-tanden. Deze tanden hebben scherpe ganzenvoetmessen die steeds 9 centimeter overlap hebben.

Lees verder onder de foto’s

De Razor telt vijf tandrijden met daaraan ganzenvoetmessen die steeds met 9 centimeter overlap over de hele breedte onkruiden doorsnijden.
De Razor telt vijf tandrijden met daaraan ganzenvoetmessen die steeds met 9 centimeter overlap over de hele breedte onkruiden doorsnijden.

Op grasland en groenbemesters

Einböck-importeur Reesink Agri in Apeldoorn (Gld.) hoopt in het voorjaar van 2025 een eerste Razor-cultivator in Nederland te hebben. Reesink Agri verwacht dat de Razor in Nederland vooral interessant is als alternatief voor glyfosaat bij het vernietigen van grasland of een groenbemester. Immers, de Razor snijdt heel ondiep het gewas door, waardoor dit zou afsterven. Een andere toepassing is bij onkruidbestrijding op de graanstoppel.

Na de ganzenvoetmessen volgen drie rijen met egtanden. Deze zorgen dat wortels, onkruiden en grassen ontworteld bovenop eindigen, waar ze uitdrogen.
Na de ganzenvoetmessen volgen drie rijen met egtanden. Deze zorgen dat wortels, onkruiden en grassen ontworteld bovenop eindigen, waar ze uitdrogen.

Gewasresten eindigen bovenop

De Razor werkt zo ondiep mogelijk tot maximaal 12 centimeter diep. Je kunt de werkdiepte hydraulisch instellen. De dieptegeleiding werkt met een rol (van diverse types), of met dieptewielen met trekkerbandprofiel.

In de basis snijden de vijf tandrijen met ganzenvoetmessen over de hele breedte. Na de looprol (of optionele wielen) heeft Einböck parallellogrammen gemonteerd met daarin drie rijen egtanden. Die zorgen ervoor dat onkruiden en grassen ontworteld aan de oppervlakte liggen, waar ze uitdrogen.

Bruto-vanafprijs €19.323

Een 4 meter brede versie kost in de basisuitvoering bruto €19.323. Dan is de Razor-cultivator uitgevoerd met vijf tandrijen met daaraan de Hercules-ganzenvoetmessen en dieptewielen aan de achterkant. De egtanden achterop zijn niet inbegrepen in deze prijs, meldt fabrikant Einböck

Auteur: Bob Karsten

Lees ook: Biofrees als alternatief voor chemische onkruidbestrijding

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Saphir toont doorontwikkelde GrindStar en silagewals

Saphir verraste twee jaar terug met de GrindStar. Op Agritechnica was een doorontwikkeling te zien. De fabrikant stelde ook silagewals SiloRex...
Afbeelding artikel

Nieuwe kokermaat voor Kuhn-ploegen

De Master M is wat kokermaat betreft een nieuwe ploeg bij Kuhn. Hij kan in transport als een aanhanger achter de...
Afbeelding artikel

Dalbo presenteert zware woeler

Robuust, dat is onze eerste indruk van de nieuwe woeler van Dalbo. De versie op de Agritechnica heeft hydraulisch beveiligde tanden.