Straks 57 messen in New Holland-grootpakpers
New Holland werkt aan een nieuwe snijrotor voor grootpakpersen. Straks passen er 57 messen in de lade, wat goed is voor een theoretische snijlengte van 20 mm.
Machinefabrikant New Holland liet op vakbeurs Agritechnica een preview zien van een nieuwe Ultracutter-snij-inrichting voor grootpakpersen. Er passen 57 messen in en daarmee is sprake van een theoretische snijlengte van 20 mm. Met de huidige pers zijn er maximaal 29 messen (ruim 40 mm).
Lees meer onder de foto
Schakelen tussen vier set
De nieuwe snij-inrichting is te verdelen in vier sets. Je gebruikt 14, 28, 29 of 57 messen. Tegelijkertijd is de snij-inrichting verbeterd. Zo is er een afschermkap die je omhoog kunt trekken, waardoor je snel het meeste stof kwijt bent. Bovendien kun je ‘m gemakkelijker uitschuiven.
Maximale capaciteit
Bij de grootpakpersen met deze Ultracutter-snij-inrichting krijgt de aandrijving van de snijrotor straks een hydraulische koppeling in plaats van een nokkenkoppeling. Dat heeft voordelen: op het beeldscherm lees je de belasting op de snijrotor af. Hiermee kun je dus meer ‘op het randje’ persen. Zo kun je er dus de maximale capaciteit uithalen.
New Holland bouwt voor het aankomende seizoen vijftien pre-productie machines. De Ultracutter-snij-inrichting past volgens de fabrikant op alle grootpakpersen met 1,20 meter baalbreedte.
Auteur: Bob Karsten
Gerelateerde tags: Agritechnica, hooibouwmachines, New Holland, Oogsttechniek, Persen