fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Nieuwe Amazone-kunstmeststrooier stelt zichzelf af

Amazone-kunstmeststrooier ZA-TS 01 AutoSpread is uitgerust met ultrasoon sensoren die het strooibeeld monitoren en instellingen automatisch aanpast. Foto: Amazone

Machinefabrikant Amazone komt met de ZA-TS 01 AutoSpread. Deze kunstmeststrooier is uitgerust met ultrasoon sensoren die het strooibeeld realtime monitoren en instellingen automatisch aanpassen.

Via een realtime online koppeling met een database van de fabrikant vergelijkt de software het waargenomen strooibeeld continu met het voorgeschreven strooibeeld voor de bepaalde soort kunstmest. Bij afwijkingen corrigeert de strooier de instellingen, zoals het toerental van de strooischijven en het doseerpunt, direct en automatisch. Feitelijk werk je dus in de praktijk, terwijl je de nauwkeurigheid kunt meten alsof de strooier op de testbank van de fabrikant staat.

Slimme opties op strooiers

De strooiers werden in de loop der jaren al steeds slimmer. Sinds een paar jaar levert Amazone als optie een windmeter, zodat de strooier automatisch kan inspelen op de windkracht en -richting. Een optie die ook in Nederland volop draait.

Ook automatische sectiecontrole om op de kopakker strak aan te sluiten en correctie van het strooibeeld in bochten behoren al tot de mogelijkheden. Met de toevoeging van AutoSpread kan de strooier zich nu helemaal zelfstandig redden.

AutoSpread voor hydraulisch aangedreven strooiers

Bewaking met sensoren is bij Amazone niet nieuw. Zo werd in 2007 Argus geïntroduceerd, dat eveneens met ultrasoon sensoren werkt. Verschil is dat dit systeem alleen de werprichting van de kunstmest meet.

Bij het nieuwe AutoSpread komen er twee sensoren bij, die ook de werkelijke werpbreedte van de kunstmest meet. Opgeteld meet de strooier, samen met nieuwe software, zo het werkelijke vlieggedrag van de kunstmest en stelt de strooier daarop automatisch in. Ook kan het systeem versleten of defecte strooischoepen detecteren, voordat het strooipatroon afwijkt. AutoSpread is een optie en is enkel verkrijgbaar op de hydraulisch aangedreven strooiers.

Auteur: Matthijs Verhagen

Lees deze werktuigtest: Kunstmeststrooier Amazone ZA-TS: compleet, nauwkeurig én prijzig

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Blog | Bas van Hattum: ‘Water bij de mest’

“Trend is meer water en mestconcentraten of kunstmest bijmengen in pompsets voor sleepslangcombinaties”, schrijft Bas van Hattum.
Afbeelding artikel

Investeren in mesttechniek: acht kopers over hun aanschaf

TREKKER vroeg acht kopers naar hun overwegingen rond hun recente investering in mesttechniek. Waarom juist deze mestmachine?
Afbeelding artikel

TovAutomaat bedient gaspedaal op afstand tijdens sleepslangen

Verkerk Techniek ontwikkelde de TovAutomaat: een afstandsbediening waarmee je tijdens sleepslangen het gaspedaal van de pomptrekker bedient.