fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Van der Maar AgXeed-dealer voor Groningen en Friesland

Van der Maar Landbouwmechanisatie is per juli dealer van AgXeed en levert daarmee autonome werktuigendragers in de regio. Foto: Van der Maar

Robotbouwer AgXeed heeft Van der Maar Landbouwmechanisatie vanaf juli aangesteld als distributie- en servicepartner voor de provincies Groningen en Friesland. Daarmee breidt AgXeed zijn netwerk van partners in Nederland verder uit. Van der Maar ziet in de robottrekker een belangrijke stap in het verder automatiseren van landbouwprocessen.

Van der Maar Landbouwmechanisatie heeft vestigingen in Hornhuizen, Uithuizen (beide in Groningen) en Ferwert (Friesland). Het mechanisatiebedrijf heeft 36 medewerkers in dienst. Van der Maar is dealer van onder meer Grimme, Amazone, VHM Machinery, Imants, Isaria, APV en Güttler.

Volgens verkoper Jasper van den Berg sluit de autonome robottrekker van AgXeed goed aan bij de strategie van Van der Maar: “Wij willen vooroplopen in landbouwinnovatie en AgXeed past uitstekend binnen ons werkgebied.”

Vervolg op succes met andere robots

Drie jaar geleden werd Van der Maar dealer van de Flikweert-robot, een machine voor het sorteren van aardappelen en uien. Inmiddels draaien er ruim 140 exemplaren in het werkgebied van het bedrijf. “Dat soort technologie bespaart veel arbeid en dat is één van de grootste uitdagingen in de sector in de toekomst. Een robottrekker kan de arbeid verlichten,” aldus Van den Berg.

De AgXeed is inzetbaar voor diverse werkzaamheden, maar nog belangrijker is dat de robot data genereert. Al die data geeft de boer inzicht om veel preciezer en gerichter te werken. Dat scheelt op termijn ook veel arbeid”, vindt Van de Berg.

Van percelen inmeten tot onderhoud

Van der Maar is gecertificeerd voor het inmeten van percelen, wat essentieel is voor het instellen van een autonoom systeem. “We kunnen dat proces voor klanten volledig verzorgen. Maar boeren kunnen zich ook laten certificeren om dat zelf te doen,” zegt Van den Berg.

Daarnaast verzorgt Van der Maar de volledige verkoop, service en ondersteuning voor klanten. “Wij zitten midden in een hoogwaardig pootgoedgebied, op zowel lichte als zware kleigronden. De AgXeed past daar goed bij. Dankzij onze dekking kunnen we snel service verlenen.”

AgXeed-dealernetwerk in Nederland

Robotbouwer AgXeed werkt in Nederland met vijf officiële distributie- en servicepartners. In het Zuidoosten is sinds 2022 Rovadi Landbouwmechanisatie actief (Ysselsteyn en Montfort). Nouws Mechanisatie uit Rijsbergen bedient het Zuidwesten sinds 2023. In Flevoland en de Noordoostpolder is sinds juni 2022 Weevers Nieuwstad verantwoordelijk voor service en ondersteuning. Landbouwmechanisatiebedrijf Van der Sluis (Dirkshorn, Anna Paulowna, Zwaagdijk-Oost, De Goorn en Lisse) is vanaf 1 april 2025 distributie- en servicepartner in Noord- en Zuid-Holland.

Vanaf juli 2025 is Van der Maar Landbouwmechanisatie dus dealer voor Groningen en Friesland.

Auteur: Annelies Bakker

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Hans Güttler benoemt opvolger

Hans Güttler draagt de leiding deels over aan Tobias Wachtstetter, zijn opvolger bij Güttler. Zelf blijft hij voorlopig nog actief als...
Afbeelding artikel

Voets nieuwe Schuitemaker-dealer in West-Nederland

Voets wordt de primaire dealer van het merk Schuitemaker voor West-Nederland. Dat laat SVgroup, moederbedrijf van Schuitemaker, weten.
Afbeelding artikel

Jack Thibaudier van Homburg wordt nieuwe voorzitter Fedecom

Jack Thibaudier, nu nog directeur van machine-importeur Homburg in Stiens (Fr.), wordt per september de nieuwe voorzitter van Fedecom.