fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Mechan International neemt nog een Italiaanse dealer over

Mechan International breidt opnieuw uit in Italië. Tiziano Busato (links), eigenaar van Busato Macchine Agricole, schudt de hand van Ronald Slaats, CEO van Mechan International, om de samenwerking te bekrachtigen. – Foto: Mechan International

Mechan International neemt een meerderheidsbelang in het Noord-Italiaanse bedrijf Busato Macchine Agricole Srl. Het bedrijf is dealer van onder andere Fendt en Amazone.

Mechan International, onderdeel van Zweegers Equipment Group in Apeldoorn (Gld.), neemt 80% van de aandelen van dealerbedrijf Busato Macchine Agricole Srl uit Noord-Italië over. Busato ligt op bijna een uur rijden van Venetië.

Medewerkers en directie blijven in dienst

Het Italiaanse bedrijf is dealer van onder meer de merken Fendt en Amazone. Alle medewerkers blijven in dienst. Dat geldt ook voor de huidige directie, de broers Tiziano en Stefano Busato blijven aan het roer staan.

Overnames in Europa en Canada

Mechan International nam in 2021 al het Italiaanse Agri Verde over. Agri Verde is een dealerbedrijf in Verona dat onder meer de merken Fendt en Massy Ferguson in portefeuille heeft. In 2023 nam Mechan het Canadese AgWest over, een grote dealer van landbouwmachines met zes vestigingen verspreid over de Canadese provincie Manitoba. Eind vorig jaar volgden overnames in Denemarken en in Duitsland.

Auteur: Bob Karsten

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Farmstore bouwt nieuw bedrijfspand in Haps

Importeur Farmstore verhuist in augustus vanuit de huidige locatie in Cuijk (N.-Br.) naar het nieuwe pand in het Brabantse Haps.
Afbeelding artikel

Failliet GroeNoord maakte €2,2 miljoen verlies

Mechanisatiebedrijf GroeNoord maakte €2,2 miljoen verlies in 2024. Dat blijkt uit het faillissementsverslag.
Afbeelding artikel

Euromilk wordt EM Machinery

Ooit gestart met Euromilk-melkmachines ontwikkelt het huidige EM Machinery nu machines voor de voer- en mesttechniek.