fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Chinese start-up introduceert elektrische trekker

De Chinese start-up ZSHX Advanced Tractors heeft in vier jaar tijd een productierijpe elektrische trekker ontwikkeld. De fabrikant is van plan om de eerste modellen in het voorjaar van 2025 in Duitsland te presenteren. – Foto: ZSHX Advanced Tractors

ZSHX Advanced Tractors, een start-up in het Chinese Beijing, heeft dit najaar een productierijpe elektrische trekker gepresenteerd op een vakbeurs in Changsha in China. Een introductie van deze trekker in Europa volgt in het eerste kwartaal van 2025.

ZSHX Advanced Tractors wil de eerste e-trekkermodellen komend voorjaar in Duitsland presenteren, meldt de Duitse landbouwwebsite Eilbote. De elektrische trekker van ZSHX Advanced Tractors heeft een vermogen van 90 pk en is uitgerust met een 105 kWh-batterij van het Chinese merk CATL. De batterij levert energie voor twee elektromotoren: een voor de aandrijving en een voor de aftakasaandrijving en de hydrauliek.

De e-trekker is uitgerust met vierwielaandrijving en automatische climate-control. Bovendien zijn de functies via Isobus aan te sturen. De werktijd met één acculading is vier tot vijf uur bij zwaar werk en zes tot zeven uur bij gemiddeld werk.

In vier jaar tijd productierijp

ZSHX Advanced Tractors in Beijing is opgericht door de Chinese werktuigbouwkundige Yongjun Chen (47). De start-up heeft 25 ingenieurs en softwarespecialisten in dienst. Zij hebben de e-trekker in vier jaar tijd productierijp gemaakt.

Eerste modellen in 2025 beschikbaar

De verschillende e-trekkermodellen worden momenteel in China getest. ZSHX Advanced Tractors is van plan om de eerste modellen in het voorjaar van 2025 in Duitsland te presenteren.

Auteur: Annelies Bakker

Lees ook: Proefrit met Fendt e107 S Vario met accupakket onder de kap

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Bewegingsmelder wint als beste idee tegen gps-diefstal

Een bewegingsmelder in de trekkercabine is dé oplossing tegen gps-diefstal. Dat heeft de jury van de zogenoemde gps-challenge besloten.
Afbeelding artikel

New Holland werkt aan prototype hybride verreiker

New Holland werkt aan een hybride verreiker die een methaangasmotor combineert met een elektrische rijaandrijving.
Afbeelding artikel

Welke trekker wordt jouw poster?

Jij kiest welke trekker op de poster komt die we meesturen met een volgende editie van TREKKER magazine. Maak hier je...