fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Chinese start-up introduceert elektrische trekker

De Chinese start-up ZSHX Advanced Tractors heeft in vier jaar tijd een productierijpe elektrische trekker ontwikkeld. De fabrikant is van plan om de eerste modellen in het voorjaar van 2025 in Duitsland te presenteren. – Foto: ZSHX Advanced Tractors

ZSHX Advanced Tractors, een start-up in het Chinese Beijing, heeft dit najaar een productierijpe elektrische trekker gepresenteerd op een vakbeurs in Changsha in China. Een introductie van deze trekker in Europa volgt in het eerste kwartaal van 2025.

ZSHX Advanced Tractors wil de eerste e-trekkermodellen komend voorjaar in Duitsland presenteren, meldt de Duitse landbouwwebsite Eilbote. De elektrische trekker van ZSHX Advanced Tractors heeft een vermogen van 90 pk en is uitgerust met een 105 kWh-batterij van het Chinese merk CATL. De batterij levert energie voor twee elektromotoren: een voor de aandrijving en een voor de aftakasaandrijving en de hydrauliek.

De e-trekker is uitgerust met vierwielaandrijving en automatische climate-control. Bovendien zijn de functies via Isobus aan te sturen. De werktijd met één acculading is vier tot vijf uur bij zwaar werk en zes tot zeven uur bij gemiddeld werk.

In vier jaar tijd productierijp

ZSHX Advanced Tractors in Beijing is opgericht door de Chinese werktuigbouwkundige Yongjun Chen (47). De start-up heeft 25 ingenieurs en softwarespecialisten in dienst. Zij hebben de e-trekker in vier jaar tijd productierijp gemaakt.

Eerste modellen in 2025 beschikbaar

De verschillende e-trekkermodellen worden momenteel in China getest. ZSHX Advanced Tractors is van plan om de eerste modellen in het voorjaar van 2025 in Duitsland te presenteren.

Auteur: Annelies Bakker

Lees ook: Proefrit met Fendt e107 S Vario met accupakket onder de kap

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

BLOG | ‘Ultieme Tümosan spotten tijdens TREKKER-roadtrip Turkije’

"Opvallend veel trekkers zijn gebaseerd op klassieke Fiat-modellen. In Turkije verkocht onder de merknaam Tümosan", schrijft Mark Pasveer.
Afbeelding artikel

VIDEO | Gebruikers over Claas Arion 500

Gebruikers van de Claas Arion prijzen het bedieningsgemak en de ruime cabine. Kritiekpunt is het beperkte koppel bij lage toeren.
Afbeelding artikel

Studenten hacken trekkers in de VS

Tijdens de CyberTractor Challenge in de Amerikaanse deelstaat Iowa proberen studenten Canbus- en datasystemen van trekkers te hacken.