3,5% omzetdaling bij Manitou, maar positief vooruitzicht
De jaaromzet van Manitou Group valt in 2025 in totaal 3,5% lager uit dan het voorgaande jaar. Het orderboek stijgt echter tot €726 miljoen, het hoogste niveau sinds 2022.
De Franse Manitou Group, vooral bekend van verreikers, minishovels en schrankladers, sluit boekjaar 2025 af met een jaaromzet van €2,56 miljard. Dat is een daling van 3,5% ten opzichte van het voorgaande jaar.
Stabiel in Europa
Zuid-Europa is de belangrijkste markt voor Manitou. Deze regio is goed voor €926 miljoen omzet. De markt kromp daar vorig jaar met 1,6%. Noord-Europa is goed voor €876 miljoen omzet, wat neerkomt op een krimp van 2%.
In Azië, de Pacific, Afrika en het Midden-Oosten groeide de afzet van Manitou met 0,4%, goed voor in totaal €257 miljoen.
Invoertarief
Met name de Amerikaanse markt is gekrompen, met 10,7%. Manitou wijt dit aan hogere invoertarieven, onzekere economische omstandigheden en een ongunstige wisselkoers. De Amerikaanse markt is goed voor €504 miljoen omzet.
Positief vooruitkijken
In het laatste kwartaal behaalde Manitou een omzet van €721 miljoen, 10% meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Daarnaast groeide het orderboek – machines die al zijn besteld maar nog niet geleverd – in het vierde kwartaal met 36,5% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
Manitou voorspelt in 2026 een omzetgroei van 4%.
Gerelateerde tags: Bedrijfsresultaten, Manitou, Verreikers, Wielladers