Zuidberg levert nieuwe rubbertracks voor Case IH Quadtrac
Machinefabrikant Zuidberg in Ens (Fl.), bekend van fronthefsystemen, tracks en PTO-aandrijvingen, introduceert een nieuwe serie rubbertracks voor trekkers, zoals de Case IH Quadtrac. Deze tracks van eigen makelij zijn geschikt voor zwaar veldwerk.
Zuidberg produceert de nieuwe serie rubbertracks in een geautomatiseerd proces, waardoor ze volgens de fabrikant een stabiele kwaliteit en een sterk karkas hebben. De ‘heavy duty’ staalkabels zorgen voor een lange levensduur en de aandrijfnokken maken het verplaatsen van zware lasten makkelijker. Daarnaast zijn de tracks hittebestendig en beschermd tegen corrosie.
Nieuw is dat Zuidberg deze rubberen matten nu ook levert voor trekkers van andere merken, zoals de Case IH Quadtrac. Voorheen werden de matten alleen gebruikt in Zuidbergs eigen tracksystemen, zoals onder rooimachines van AVR. Daarmee wil Zuidberg zowel eindgebruikers als dealers een alternatief bieden, met korte levertijden en een Nederlandse productie.
Ook onder combines en andere trekkers
De rubberen matten passen op meerdere typen van de Case IH Quadtrac-kniktrekker. Zuidberg wil het leverprogramma op een later tijdstip uitbreiden naar New Holland CX/CR combines, en mogelijk nog naar andere trekkers met tracks. Eén type mat past namelijk op meerdere machines, zo stelt de fabrikant.
Lees verder onder de foto’s

In eigen huis ontwikkeld en geproduceerd
Zuidberg ontwikkelt en produceert de matten in eigen huis. Van de inkoop van het rubber tot het vulkaniseren, de plaatsing van de aandrijfnokken en de kwaliteitscontroles, alles gebeurt onder één dak in Ens. De tracks worden uitgebreid getest, zowel intern als in het veld, bij trekkers tot meer dan 500 pk.

Twee maten beschikbaar
Er zijn twee maten rubbertracks beschikbaar: 30 inch (762 mm) en 36 inch (914 mm). Het verschil zit in de breedte, de kwaliteit blijft gelijk. De matten worden geleverd met een fabrieksgarantie van 18 maanden. Bij slijtage of defecten kijkt Zuidberg naar gebruiksduur en draaiuren om een passende vergoeding te bepalen.
Gerben Klungel, exportmanager van Zuidberg: “Met deze rubberen matten kunnen klanten rekenen op hoogwaardige producten en een betrouwbare levering. Dealers hebben bovendien een aantrekkelijk alternatief naast de standaardleveranciers.”
Vanafprijs €9.000
De rubberen tracks van Zuidberg zijn al leverbaar. De vanafprijs bedraagt €9.000.
Auteur: Annelies Bakker
Gerelateerde tags: Banden, Rupsbanden, Zuidberg