fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Cumela en MKB Infra gefuseerd

Bietenrooier Vervaet Beet Eater EVO 625, afbeelding ter illustratie. Brancheverenigingen Cumela en MKB Infra fuseren. De leden van beide organisaties hebben hiervoor groen licht gegeven. Foto: Hans Prinsen

Brancheverenigingen Cumela en MKB Infra zijn officieel gefuseerd. De leden van beide clubs hebben met de fusie ingestemd. Dat betekent concreet dat de leden en werkzaamheden van MKB Infra opgaan in Cumela.

Binnen Cumela is daarvoor een aparte sectie in het leven geroepen: MKB Infra. Deze bestaat naast de sectoren Agrarisch loonwerk, Meststoffendistributie en Grondverzet & Cultuurtechniek.

Cumela vertegenwoordigt zo’n 2.000 ondernemers in het groen, grond en infra. De organisatie is groot in de wereld van agrarische loonwerkers en grondverzetbedrijven. De bedrijven hebben in totaal 60.000 medewerkers. Volgens Cumela zelf is 70% van al het mobiele materieel in Nederland bij hen aangesloten. De totale jaaromzet van de Cumela-leden bedraagt €8 miljard.

Krachten gebundeld

MKB Infra is 19 jaar geleden opgericht als afsplitsing van de toen net opgerichte brancheorganisatie Bouwend Nederland. De organisatie vertegenwoordigt bedrijven op het gebied van wegenbouw en aanleg van infrastructuur.

Er zijn 70 leden, vooral hoofdaannemers in deze bedrijfstak. Een tiental daarvan was al lid van Cumela, aldus Philip van Nieuwenhuizen, voorheen directeur en nu voorzitter van de nieuwe sectie MKB Infra. De organisatie was te klein om op lange termijn zelfstandig door te kunnen gaan en zocht daarom een geschikte fusiepartner. De nieuwe sectie krijgt een eigen bestuur.

Auteur: Johan Oppewal

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Marc Besson (Grégoire Besson): ‘Samen met Maschio Gaspardo staan we sterker’

Grégoire Besson ging onlangs een samenwerking aan met het Italiaanse Maschio Gaspardo. Marc Besson, de achtste generatie, legt uit waarom.
Afbeelding artikel

John Thomassen (John Deere): ‘We zijn goed voorbereid om weer marktaandeel te winnen’

Het Europese trekker-marktaandeel van John Deere daalde in 2024 van 19,1 naar 16,8%. Toch maakt de Europese topman John Thomassen zich...
Afbeelding artikel

Van Frans oranje naar Saatengrün: Claas neemt Renault over in 2003

TREKKER blikt in Jaarboek 2026 terug op het bewogen jaar 2003, waarin Claas trekkerfabrikant Renault overnam en opschudding veroorzaakte.