fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Turkse Başak Traktör rondt overname Canadese Versatile af

Asko Holding, het moederbedrijf van de Turkse trekkerfabrikant Başak Traktör heeft alle aandelen overgenomen van het Canadese Buhler Industries, fabrikant van trekkermerken als Versatile en Farm King. – Foto: Mark Pasveer

Asko Holding, het moederbedrijf van de Turkse trekkerfabrikant Başak Traktör, heeft alle aandelen van het Canadese Buhler Industries in handen. Daarmee is het Turkse concern volledig eigenaar van trekkermerken Versatile en Farm King.

De overname van het Canadese Buhler Industries door Başak Traktör begon in december 2023, toen moederbedrijf Asko een meerderheidsbelang kocht van het Russische Rostselmash. Onlangs heeft Asko de overname afgerond door ook de overige beursgenoteerde aandelen te kopen. Door deze deal is de waarde van de aandelen verdrievoudigd.

De overname markeert een belangrijke stap van Asko Holding in de Noord-Amerikaanse markt. Sami Konukoğlu, voorzitter van de raad van bestuur van Asko Holding, zegt hierover: “We zagen vanaf het begin veel potentieel in deze bekende trekkermerken en in de mensen die er werken.”

Turkse Asko actief in landbouwmachines

Asko Holding is een Turkse multinational dat actief is in onder meer landbouwmachines, bouwmachines, energie en technologie. Het bedrijf is opgericht door de familie Konukoğlu, die een rijke industriële geschiedenis heeft in Turkije. Asko Holding verwierf Başak Traktör in 2012.

Auteur: Annelies Bakker

Lees ook: Rondje ploegen met moderne Turkse trekker Başak 5120


Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Marc Besson (Grégoire Besson): ‘Samen met Maschio Gaspardo staan we sterker’

Grégoire Besson ging onlangs een samenwerking aan met het Italiaanse Maschio Gaspardo. Marc Besson, de achtste generatie, legt uit waarom.
Afbeelding artikel

John Thomassen (John Deere): ‘We zijn goed voorbereid om weer marktaandeel te winnen’

Het Europese trekker-marktaandeel van John Deere daalde in 2024 van 19,1 naar 16,8%. Toch maakt de Europese topman John Thomassen zich...
Afbeelding artikel

Van Frans oranje naar Saatengrün: Claas neemt Renault over in 2003

TREKKER blikt in Jaarboek 2026 terug op het bewogen jaar 2003, waarin Claas trekkerfabrikant Renault overnam en opschudding veroorzaakte.