fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Trekkerverkoop eerste kwartaal 2023 bijna 25% gestegen

De trekkerverkoop is in het eerste kwartaal van 2023 toegenomen met bijna 25% ten opzichte van dezelfde periode in 2022. - Foto: Mark Pasveer

Opvallend is dat in de eerste drie maanden van dit jaar 65 trekkers meer zijn verkocht dan dezelfde periode een jaar eerder. Dat is een stijging van bijna 25%, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie Fedecom.

Fedecom heeft de eerstekwartaalcijfers van verkochte trekkers in 2023 gepubliceerd. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn in totaal 327 compacte, smalspoor- en landbouwtrekkers verkocht. Dat zijn er 65 meer dan dezelfde periode in 2022. In april zijn er 43 stuks afgeleverd aan klanten, 27 minder dan april 2022.

Hoogste eerstekwartaalcijfers sinds 2011

De leden van Fedecom registreren maandelijks de verkochte aantallen trekkers in Nederland. Volgens de gegevens van de branchevereniging zijn dit de hoogste eerstekwartaalcijfers van verkochte trekkers in Nederland sinds 2011.

Auteur: Jacco van Erkelens

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

BLOG | Craig Rupp: ‘Hoe een boer 1,7 miljoen dollar bespaart door kleiner te denken in plaats van groter’

Kleinere trekkers en kleinere zaaimachines intensiever en goedkoper inzetten. Niet minder doen, maar juist méér met minder, blogt Craig Rupp.
Afbeelding artikel

Nieuwe optiepakketten voor Case IH Optum-trekkers

Case IH levert zijn Optum-trekkers met een nominaal vermogen van 271 tot 340 pk voortaan met drie nieuwe optiepakketten.
Afbeelding artikel

FOTO | Toeren met Same-trekkers door Salland en de Achterhoek

Zo’n 65 trekkers toerden zaterdag 24 mei door Salland en de Achterhoek. Een rondrit met uitsluitend Same-trekkers.