fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

BvL zet instrooimachine met meer inhoud in de markt

De doseerband van de vernieuwde instrooimachine V-Comfort Bedding is uitgerust met een elastische koppeling. - Foto: BvL

Machinefabrikant BvL introduceert een verbeterde versie van de instrooimachine V-Comfort Bedding. De nieuwe versie is er met 2,3 en 3 kuub inhoud.

Dat is meer inhoud dan de tot nu toe maximale 1,7 kuub. Ook de aandrijving is veranderd. De doseervijzels worden ieder met een hydromotor aangedreven via een speciale kettingaandrijving die de fabrikant de BvL Power Chain noemt. BvL claimt dat deze werkwijze een gelijkmatige verdeling van kracht over de twee vijzelwalsen bewerkstelligt.

Doseerband met elastische koppeling

De doseerband is met een elastische koppeling uitgerust. De motoren van de vijzelwalsen zijn eveneens elastisch gelagerd. De doseerband is nu 400 mm breed, waardoor de instrooimachine ook grotere volumes kan verwerken.

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Bouwbedrijf BAM ontwikkelt zelf een elektrische trekker

BAM Infra ontwierp en bouwde zelf een elektrische trekker. De basis is vermoedelijk een oudere omgebouwde Fendt Vario 800 of 900.
Afbeelding artikel

Ridderzuring mechanisch vernietigen met robot

De Duitse start-up Paltech demonstreerde in Bad Aibling een robot die ridderzuring in grasland herkent en mechanisch verhakselt.
Afbeelding artikel

Dit is de elektrische trekker Agrolia van het Turkse ZY Elektrikli

De Turkse engineer Önder Yol, mede-eigenaar van ZY Elektrikli, ontwikkelde e-trekker Agrolia, met eigen aandrijving, accu en software.