fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Gps bij 53% akkerbouwers en loonwerkers

Foto: Peter Roek

Meer dan de helft van de akkerbouwers en loonwerkers gebruikt gps op trekkers en bijna 11% geeft aan hierin te gaan investeren.

Dit blijkt uit de jaarlijkse data-actualisatie van AgriDirect. Ruim 2.300 Nederlandse akkerbouwers en loonwerkers hebben informatie gedeeld. Hiervan gebruikt 53,5% gps op trekkers. Andere methodes die worden toegepast zijn onder andere automatische waarschuwingssystemen tegen ziektes of plagen (7,9%), satellietkaarten (7,5%), autonome landbouwmachines (3,9%) en drones (3,5%). 40% geeft aan geen methodes van precisielandbouw toe te passen.

Overige investeringen

Behalve in gps op trekkers wil 3,4% investeren in satellietkaarten, 2,1% in autonome landbouwmachines, 1,4% in drones en 1,3% in automatische waarschuwingssystemen. Daarnaast geeft 5,4% aan wel de intentie te hebben om te investeren, maar de mogelijkheden daartoe niet heeft.

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

CNH-machines krijgen snel internet via Starlink

Met de Starlink-satellieten van Elon Musks SpaceX beschikken CNH-machines wereldwijd over snel internet– zelfs in afgelegen gebieden.
Afbeelding artikel

Kverneland rust Isobus-machines uit met eigen telemetrie

Kverneland rust Isobus-machines voortaan uit met een Sync-kastje. Daarmee staan machinedata in verbinding met de cloud.
Afbeelding artikel

BLOG | Craig Rupp: ‘Amerikaanse teler pakt torenhoge investeringskosten met autonomie aan’

Craig Rupp, CEO van Sabanto, merkt dat boeren autonomie aangrijpen om hun compleet uit de hand gelopen investeringskosten aan te pakken.