Voermengwagen Strautmann eVerti-Feed 125 is eenvoudig en functioneel
De elektrische voermengwagen Strautmann eVerti-Feed 1251 met 12,5 kuub kuipinhoud en enkele vijzel is het resultaat van een initiatief van de Zwitserse importeur en de ingenieurs van machinefabrikant Strautmann. In Nederland ziet importeur Zonna kansen voor bedrijven tot 80 melkkoeien en voor melkgeitenhouders. Een impressie.
Volgens importeur Zonna komt de Zwitserse behoefte aan elektrisch voer mengen voort uit het feit dat boeren ’s winters binnen in de dichte stallen mengen. Dus hoe minder uitlaatgassen, hoe beter. Agro-Technik Zulliger, de Zwitserse Strautmann-importeur, bouwt daarvoor al geruime tijd zelfrijdende elektrische aandrijfunits voor de getrokken verticale voermengwagens van de fabrikant. Die worden op de voergang gevuld met hooi en mengen daar stationair dankzij een bekabelde stroomvoorziening.
Tijdens het voeren bepaalt de lengte van de kabel het bereik van de wagen. Voeren in een andere stal, vanwege bijvoorbeeld bedrijfsuitbreiding, is dan lastiger.
Voorzien van 40 kWh lithium-ion batterij
Omdat een voermengwagen het erf niet verlaat en in de meeste gevallen vaak niet meer dan een uur of vier per dag dienstdoet, is accutechniek een geschikte oplossing voor elektrificatie én om de wagen mobiel te houden. Bij de eVerti-Feed 1251 koos Strautmann voor een 40 kWh grote lithium-ion batterij geschikt voor 3.000 laadcycli. Gemiddeld moet die accucapaciteit toereikend zijn voor het mengen van 10 ton voer, afhankelijk van rantsoensamenstelling en mengtijd.
De fabrikant gaat uit van een stroomverbruik van 3 kWh per ton gemengd voer bij een dichtheid van 350 kg/m3. Dat komt overeen met 0,3 liter diesel per ton.
Eenvoudig opgebouwd
Constructief is de eVerti-Feed gelijk aan de Strautmann Vertimix 105 of 125. Deze verticale voermengwagens hebben één vijzel en 10,5 of 12,5 kuub kuipinhoud. Via een aangepast frame wordt de zelfrijdende elektrische aandrijfunit tezamen met het aangedreven wiel, de batterij en het bedieningsplatform vóór de mengwagen gemonteerd. Zo ontstaat een kleine driewielige zelfrijder die je staand bestuurt en bedient vanaf het platform aan de voorzijde.
Voor de aandrijving en aansturing zorgen twee elektromotoren, waarvan de sterkste van maximaal 72 kW de mengvijzel rechtstreeks aandrijft. De 72 kW is nodig voor het noodzakelijke opstartkoppel bij zwaardere producten/rantsoenen. Met de boostknop kun je de vijzel tot 48 tpm laten draaien om eventueel restvoer van de vijzel te slingeren. De tweede elektromotor met maximaal 46 kW vermogen drijft een hydrauliekpomp aan, verzorgt de rijaandrijving en voorziet andere stroomverbruikers zoals de besturing, de doseerschuif, de losband en de standaard ledwerklampen van stroom.
Lees verder onder de foto’s
Wendbare driewieler
Met een stuuruitslag aan weerszijden van ruim 90 graden draait de eVerti-Feed op de plaats als je wilt. Het maakt de driewieler wendbaar en vlot, ook al is de maximale rijsnelheid 10 km/u. Het bedieningsplatform is heerlijk eenvoudig gehouden. Simpelweg erop springen en gaan. Uit veiligheidsoverwegingen is het voorzien van een contactschakelaar. Sta je daarop, dan kun je de mengwagen eenvoudig via de bedieningskast met tuimelschakelaars bedienen.
Voor- en achteruitrijden gaat met twee voetpedalen. Die zijn gevoelig afgesteld. Dit vergt aanvankelijk gewenning. Werken met de eVerti-Feed voelt een beetje als werken met een reachtruck in een magazijn. Camera’s bieden zicht naar rechts en links en op de losband aan de achterzijde.
Platform draait ook
Voor zicht langszij draai je het platform eenvoudig naar rechts of links in twaalf stapjes van telkens 15 graden. Zet je het platform haaks op de rijrichting, dan steekt het iets uit. Als je de stal achterwaarts inrijdt heb je niettemin beperkt overzicht, zoals je dat ook hebt bij het achteruitrijden met een zelfrijdende voermengwagen.
Een weegsysteem van Dinamica Generale weegt rantsoenen met verschillende samenstellingen af, zoals we dat kennen van de getrokken wagens. Wat ons betreft heeft de 72 kW elektromotor voldoende reserves en koppel om de vijzel na het vullen van de kuip op te starten. Ideaal zou zijn als je een tijd in kon stellen dat de vijzel namengt, waarna de wagen zichzelf automatisch uitschakelt. Dat is nu niet het geval. Het vijzeltoerental is traploos instelbaar van 0 tot 30 tpm.
Buiten de stal is een vaste ondergrond vereist, en bij hellingen steiler dan 12 graden liep de hydromotor van het aandrijfwiel van onze testwagen tegen z’n grenzen aan. Strautmann past inmiddels een sterkere aandrijving toe.
Verdere details
Het elektrische systeem werkt met een hoog voltage van 384 volt. Volgens de fabrikant werkt dit efficiënter dan 48 of 96 volt en levert het extra vermogensreserves op. De 40 kW accu laadt je op met een 1-faselader en met maximaal 5 kW per uur. Een lege accu moet dus minimaal acht uur aan de lading. De eVerti-Feed is niet toegelaten op de openbare weg. Voor transport dien je hem achter een trekker te hangen.
Al met al zet Strautmann met de eVerti-Feed een eenvoudige en functionele elektrische voermengwagen in de markt. Het bewust eenvoudig gehouden bedieningsplatform voldoet en is kinderlijk eenvoudig in gebruik. De fabrikant kiest er vanwege de kosten voor geen cabine te monteren. Dat wil overigens niet zeggen dat de eVerti-Feed 1251 een koopje is. De voermengwagen staat vanaf € 118.980 in de prijslijst.
Auteurs: Tobias Bensing, René Koerhuis
Lees ook: Strautmann Magnon 11-470 DO snijdt gras nóg korter met 84 messen
Gerelateerde tags: Elektrisch, Strautmann, Voermengwagens, Voertechniek