fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

John Deere-dealers lijken verder te consolideren

Twee grote John Deere-dealers lijken intensiever te gaan samenwerken dan wel te fuseren. De geruchtenstroom is er, een Kamer van Koophandel-bewijs door John Deere-dealer Kraakman-Perfors en collega-dealer Staadegaard lijkt deze geruchten te bevestigen.

Begin maart schreef Kraakman een nieuw bedrijf in onder de naam ‘Kraakman Staadegaard BV’. De BV is gevestigd op het adres van Kraakman in Middenmeer en heeft Kraakman Perfors B.V. als enige bestuurder. De nieuwe BV en de wijze van inschrijving wekt de suggestie dat Kraakman voorsorteert op een overname van de zuidelijke John Deere-dealer Staadegaard.

Geruchten

Het is onbekend of dit een gehele of gedeelte overname zou zijn, en of de plannen überhaupt nog actueel zijn. De Kraakman-directie is niet bereikbaar voor commentaar. Staadegaard zegt de focus te hebben op het helpen van klanten zoals gebruikelijk en wil niet ingaan op geruchten. “Er zijn meer bedrijven die Staadegaard heten.”, zo stelt Simon Staadegaard.

Toekomststrategie van John Deere

Een eventuele overname zou naadloos passen binnen de trend van de laatste jaren, waarin er een consolidatieslag gaande is onder John Deere-dealers wereldwijd, en ook in Nederland. Dit is een gevolg van de zogenoemde “Dealer of Tomorrow”-strategie van het Amerikaanse concern. Daarin streeft John Deere naar grotere dealers die meerdere vestigingen runnen en, eventueel binnen samenwerkingsverbanden, een omzet van minimaal 50 miljoen dollar halen met minimale vereiste omzetten in aantallen qua trekkers, hakselaars en maaidorsers.

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Winst John Deere daalt in 2025 met 29%

De jaaromzet en nettowinst van machinefabrikant John Deere zijn in 2025 gedaald. De verwachting is dat deze verder dalen in 2026.
Afbeelding artikel

Gespot: prototype John Deere 8R

Kort na de Agritechnica duiken spionagefoto’s op van een vermoedelijke nieuwe John Deere 8R-trekker, mogelijk met meer dan 500 pk.
Afbeelding artikel

Bouwe van Wijk, CEO Kraakman: ‘Op naar 30% marktaandeel’

Bouwe van Wijk wil Kraakman tot beste John Deere-dealer van Europa maken, gesteund door John Deere. En: wat ging er mis...