fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

TREKKER test Claas Arion 660; dit zeggen gebruikers

Claas presenteerde de Arion-serie in 2012 en voerde sindsdien geregeld model-updates door. De meeste wijzigingen zijn onderhuids toegepast en daarmee is de trekker nog up-to-date. TREKKER vraagt gebruikers van de Arion 660 naar hun bevindingen. – Foto’s: Hubert Wilmer, Bob Karsten

Ruim dertien jaar geleden maakten we kennis met het nieuwe uiterlijk van de Claas Arion-serie. Sindsdien is de trekker nauwelijks veranderd. Maar laat je niet misleiden: onderhuids heeft Claas ‘m regelmatig vernieuwd. Daarmee is de trekker anno 2025 nog up-to-date. Indertijd is er een nieuw topmodel bij gekomen: de Arion 660, die de 200-pk-grens doorbreekt. Wat vinden gebruikers van deze Claas Arion 660?

Aan de buitenkant zie je het misschien niet direct. Maar de Claas Arion die al sinds 2012 hetzelfde uiterlijk heeft, is dankzij voortdurende model-updates nog steeds up-to-date. Omdat het al ruim tien jaar terug is dat we de Arion – toen een Arion 650, van de vorige generatie – testten, werd het wel eens tijd voor het nieuwe topmodel Claas Arion 660. In de zogenoemde Cebis-uitvoering komt de trekker niet alleen met de best leverbare stoel en een lederen stuurwiel, maar ook met een premium led-pakket met achttien schijnwerpers.

Testtrekker met metallic laklaag

Claas probeert de uitstraling af en toe toch wat vernieuwing mee te geven. ‘Onze’ testtrekker was bijvoorbeeld voorzien van een metallic laklaag. Op het eerste gezicht valt dat niet op, maar daarna is het des te mooier. De optie kost echter €11.300. Daarbij vergeleken is het verchroomde uitlaatschild (€1.300) maar een koopje.

De testtrekker is voorzien van een speciale metallic laklaag. Je kunt de Arion nu tijdelijk ook als ‘Night Edition’-bestellen (meer grijstinten). Zo probeert Claas de Arion af en toe vernieuwing mee te geven.
De testtrekker is voorzien van een speciale metallic laklaag. Je kunt de Arion nu tijdelijk ook als ‘Night Edition’-bestellen (meer grijstinten). Zo probeert Claas de Arion af en toe vernieuwing mee te geven.

Tijdelijk in Night Edition-uitvoering

Je kunt nu (tijdelijk) ook de Arion bestellen in een Night Edition-uitvoering: vooral meer grijstinten en een touchscreen-radio met Apple Carplay en Android Auto – na een korting bruto €5.000 extra. Afijn, het is een soort ‘feel-good’-pakket voor de chauffeur, wat Claas zo aanbied.

Al met al hadden we een zeer compleet uitgeruste trekker. Daar is de brutoprijs van ruim €320.000 ook naar. Maar wat vinden gebruikers eigenlijk van hun Claas Arion 660?

Auteurs: Hubert Wilmer, Bob Karsten

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

FOTO | TREKKER-roadtrip Turkije: tussen schaapskuddes en bijzondere machines

Tijdens de roadtrip door Turkije ziet TREKKER hoe traditionele landbouw en moderne machines samenkomen, van Hattat tot New Holland.
Afbeelding artikel

VIDEO | Gebruikers over John Deere 6R

John Deere 6R-gebruikers prijzen de comfortabele cabine en makkelijke bediening, maar zijn kritisch over de beperkte hefkracht achter.
Afbeelding artikel

Hattat T4125: Europese trekker met Turks DNA

Het Turkse Hattat wil naar Europa en zoekt een Nederlandse dealer. De nieuwe, compacte T4125 (125 pk) moet daarbij helpen. Prijs:...