fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Same Deutz-Fahr gaat trekkers bouwen voor Massey Ferguson

Trekkerfabrikant Same Deutz-Fahr gaat trekkers bouwen voor Massey Ferguson. – Foto: Michel Zoeter

Trekkerfabrikanten Same Deutz-Fahr en Agco starten een samenwerking. Concreet betekent het dat Same Deutz-Fahr trekkers tot 85 pk gaat bouwen voor Massey Ferguson.

Same Deutz-Fahr en Agco, het moederbedrijf van trekkermerken Fendt, Massey Ferguson en Valtra, starten een samenwerking. Vanaf ongeveer halverwege dit jaar gaat Same Deutz-Fahr zelfontwikkelde trekkers tot 85 pk gaan bouwen voor het merk Massey Ferguson.

Schaalvoordelen

Agco verwacht dat de samenwerking met SDF Group ervoor gaat zorgen dat Massey Ferguson wereldwijd een betere positie krijgt in de vermogensklasse tot 85 pk. Beide trekkerfabrikanten voorzien ook schaalvoordelen in een kostenefficiënte productie. Ze verwachten op die manier op een winstgevende manier te kunnen groeien.

Het wereldwijde distributienetwerk van Massey Ferguson stapt vanaf halverwege 2025 gefaseerd over op het nieuwe productenaanbod.

Vervanging van Tafe?

Agco heeft een lange samenwerking met de Indiase trekkerfabrikant Tafe, die tevens de grootste aandeelhouder is in Agco. Tafe produceert trekkers onder de merknaam Massey Ferguson en bouwt trekkers tot 65 pk motorvermogen.

Echter, Agco en Tafe liggen met elkaar in de clinch over eigendomsrechten van het merk Massey Ferguson. In de huidige aankondiging van SDF Group en Agco wordt niet gesproken over in hoeverre deze nieuwe samenwerking met SDF Group een vervanging is van Tafe.

Auteur: Bob Karsten

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Grimme breidt uit met nieuw onderdelencentrum

Grimme gaat een nieuw distributiecentrum voor onderdelen bouwen in het Duitse Rieste, vlakbij de Grimme-fabriek in Damme.
Afbeelding artikel

BLOG | ‘Full-liner worden? Investeer in iets waar je écht verstand van hebt’

Mechanisatiejournalist Matthijs Verhagen verbaast zich over de overnamerace van gps- en databedrijven bij trekkerfabrikanten.
Afbeelding artikel

Kraakman verhuist van Beltrum naar Hengelo (Gld.)

Kraakman verhuist van Beltrum naar de vestiging in Hengelo (Gld.), die het onlangs heeft overgenomen van het failliete GroeNoord.