fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

John Deere opent volautomatische lakstraat van €80 miljoen

De investering in een nieuwe lakstraat in de trekkerfabriek van John Deere in Mannheim (D.) is voor de fabrikant een belangrijk stap naar een klimaatneutrale fabriek. – Foto’s: Stefan Longin

Trekkerfabrikant John Deere heeft in zijn trekkerfabriek in Mannheim (D.) een nieuwe volautomatische lakstraat in gebruik genomen. De investering bedraagt €80 miljoen.

De nieuwe lakstraat in de trekkerfabriek van John Deere in Mannheim is ontworpen om een trekkerchassis met een gewicht tot 8 ton en een breedte van 3,50 meter van een nieuw laklaag te voorzien. Door gebruik te maken van in totaal 14 robots is de capaciteit van de nieuwe lakstraat groot. Een doorvoer van 100 chassis is mogelijk.

Iedere 2,7 minuten wordt een chassis gespoten. Voordat ze door de lakstraat gaan, passeren de chassis verschillende stations. In die stations vinden de reiniging en de voorbereiding op het spuiten van de lak plaats. Naast de klassieke groene John Deere-kleur kunnen de trekkers ook in de oranje kleur worden gespoten.

In de nieuwe lakstraat voorzien in totaal 14 robots de chassis van de John Deere-trekkers voorzien van een nieuwe verflaag.
In de nieuwe lakstraat voorzien in totaal 14 robots de chassis van de John Deere-trekkers voorzien van een nieuwe verflaag.

Efficiënte productiemethoden en klimaatneutrale fabrieken

John Deere werkt aan een verdere modernisering van zijn fabrieken. De fabrikant streeft naar efficiëntere productiemethoden en klimaatneutrale fabrieken. De fabriek in Mannheim produceert meer dan 20 verschillende John Deere-trekkermodellen per dag.

Auteur: Annelies Bakker

Lees ook: TREKKER test John Deere 6R 150; dit zeggen gebruikers

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Lezer van de maand: Rob Roelofsen

TREKKER-lezer Rob Roelofsen startte 21 jaar geleden met Noord Machines. Hij begon met de handel in minitrekkers als Kubota en Iseki.
Afbeelding artikel

Deze Deense loonwerker/constructeur ademt Claas Xerion

Een Claas Xerion 2500 voor een zelfbouw zwanenhals-mesttank leek in 1999 dé oplossing voor loonwerker annex constructeur Kay Petersen.
Afbeelding artikel

Melkveebedrijf Van Helmond werkt met uitgebreid én kostenefficiënt machinepark

Dirk van Helmond doet praktisch alle landwerk zelf met een compleet machinepark. "Machinewerk is mooi, maar moet wel renderen."