fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Zelfrijdende Tatoma Gigamix-voermengwagen met 510 pk

Ruim 500 pk aandrijfvermogen brengen de Tatoma Gigamix op hetzelfde niveau als de krachtige John Deere 9RX-rupstrekker. - Foto: Tatoma Group

De Spaanse machinefabrikant Tatoma Group levert naar eigen zeggen ’s werelds sterkste zelfrijdende voermengwagen: de Tatoma Gigamix. De achterin gemonteerde Volvo-motor levert 510 pk.

Naast het hoge vermogen is het leeggewicht van de Tatoma Gigamix-voermengwagen imposant met 24 ton. De mengkuip van de Gigamix MVS-34 heeft twee vijzels en een inhoud van 34 kuub. Optioneel kun je de transpor- en mengcomponenten bekleden met RVS.

In 20 minuten 14 ton voer

Volgens de fabrikant mengt de Gigamix in 20 minuten 14 ton voer. De tweetraps tandwielkast schakelt 30 tot 60 toeren per minuut. Onder de Tatoma Gigamix-voermengwagen liggen twee gestuurde 24 tons Dana-assen met vering en niveauregeling. De mengwagen rijdt maximaal 35 km/u rijden.

De fabrikant heeft de prijs van de zelfrijdende Tatoma Gigamix-voermengwagen (nog) niet bekendgemaakt.

Auteur: Robin Looman

Op zoek naar een gebruikte Tatoma-voermengwagen: Neem een kijkje op Traktorpool.nl

Gerelateerde tags:

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Marktoverzicht 220 cm brede kuilhappers: je krijgt wat je ziet

TREKKER heeft de meest verkochte kuilhappers van 220 centimeter breed van in Nederland verkrijgbare merken voor je op een rij gezet.
Afbeelding artikel

Loonvoerbedrijf kiest voor JCB-wiellader met Peecon-voermengwagen

Johan Zwijnenburg kiest voor combi JCB-wiellader met Peecon-voermengwagen. Begin dit jaar begon hij met een eigen loonvoerbedrijf.
Afbeelding artikel

Faresin toont 100% elektrische 24 kuubs tweevijzel mengwagen

Faresin toont een grote e-voermengwagen op Agritechnica. Vijzels en wielen zijn elektrisch aangedreven. En er is nog een bijzonder detail.