fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

SDF Group groeit in krimpende Europese trekkermarkt

De Europese trekkermarkt is in 2025 verder gekrompen. Met name SDF Group (Same Deutz-Fahr) laat in 2025 een groei in marktaandeel zien. Foto: Mark Pasveer

De Europese trekkermarkt is in 2025 verder gekrompen: in totaal zijn er 131.235 nieuwe trekkers verkocht. Dat is 4% minder dan vorig jaar. Het marktaandeel van Same Deutz-Fahr groeide, dat van CNH Industrial en Agco nam af.

In totaal zijn er in 2025 in Europa 131.235 nieuwe trekkers verkocht. Dat is een krimp van 4,1% ten opzichte van het voorgaande jaar. Het betekent ook dat de dalende trend zich voortzet.

Sinds 2021 neemt de Europese markt af met jaarlijks gemiddeld ruim 5%. Dat blijkt uit een analyse van de verkoopcijfers van vierentwintig Europese landen. Hierbij focussen we – waar dat in verband met de manier van registreren mogelijk is – op de standaardtrekkers en smalspoortrekkers.

Lees verder onder de grafieken

Agco marktleider, SDF groeit

Agco, met de merken Fendt, Massey Ferguson en Valtra, blijft marktleider in Europa. Het marktaandeel van het concern neemt met iets meer dan 1% af, maar blijft met 23,9% de grootste. Op nummer 2 staat CNH Industrial met een afname van 1,4% marktaandeel. Alsnog heeft CNH 18,6% in handen. Op de derde plek staat John Deere; het marktaandeel is met 16,6% afgenomen. Dat is een afname van 0,2% ten opzichte van 2024.

Same Deutz-Fahr (SDF Group) laat als een van de weinige machinefabrikanten groei zien. Het marktaandeel neemt met 0,97% toe tot 9,3%. Ook Argo en Claas groeien iets, respectievelijk 0,16% en 0,08%. Vooral de categorie met alle overige merken groeit, namelijk 1,86%. Daarmee is die categorie goed voor 17,4% van de Europese markt.

Trekkerregistratie verschilt per land

Houd er bij het bestuderen van de cijfers rekening mee dat er ruis in de data zit. Niet alle Europese landen hanteren exact dezelfde wijze van trekkers registreren. Zo zijn er landen die een afwijkende vermogensondergrens hanteren. Bovendien wordt in enkele landen een quad of verreiker als landbouwvoertuig geregistreerd.

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Elektrische Fendt 600 Vario komt: de E600

Fendt-importeur Agromec komt met een elektrische variant van de Fendt 600 Vario: de E600 Electric. Agromec verwacht deze in 2026 klaar...
Afbeelding artikel

Zo verklein je het risico op een trekkerbrand

Een trekker die in brand vliegt, is een drama. Maar er zijn manieren waarop je het risico op een trekkerbrand kunt...
Afbeelding artikel

Oproep: deel je ervaring met Deutz-Fahr Agrotron TTV 410, 420 of 430

Heb jij ervaring met een Deutz-Fahr Agrotron TTV 410, 420 of 430? Deel deze dan met TREKKER. Jouw input is welkom!