fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Horsch vergroot capaciteit MiniDrill-zaaimachines

De Duitse machinefabrikant Horsch breidt zijn MiniDrill-serie uit met de 400 CC en 800 CC. Deze compacte zaaimachines beschikken over meer capaciteit. Foto's: Horsch

De Duitse machinefabrikant Horsch breidt zijn MiniDrill-serie uit met twee nieuwe modellen: de MiniDrill 400 CC en de 800 CC. Deze compacte zaaimachines hebben een flinke capaciteit. De MiniDrills worden vaak gebruikt in combinatie met grondbewerkingsmachines om groenbemester te zaaien.

De MiniDrill 400 CC-zaaimachine van Horsch is uitgerust met een zaadbak van 400 liter en een doseereenheid die ook op andere Horsch-machines wordt gebruikt. Dankzij de drukregeling blijft de zaadverdeling volgens de fabrikant nauwkeurig, ook bij het gebruik van verschillende zaadmengsels. Een verdeelkop verdeelt de zaden naar 6, 12, 18 of 24 uitgangen, afhankelijk van de werkbreedte.

Lees verder onder de foto’s

Het aantal uitlopen is naar behoefte aan te passen. Er zijn 6, 12, 18 of 24 zaaduitgangen, afhankelijk van de werkbreedte.
Het aantal uitlopen is naar behoefte aan te passen. Er zijn 6, 12, 18 of 24 zaaduitgangen, afhankelijk van de werkbreedte.

Hydraulische ventilator

De zaaimachines beschikken beide over een hydraulische ventilator die 20 tot 25 liter olie per minuut vraagt. De MiniDrill 800 CC beschikt over een grotere zaadbak van 800 liter.

Aansturing verloopt via Isobus en I-Manager. Dit systeem is al op verschillende Horsch-zaaimachines aanwezig.

Hydraulisch aangedreven ventilator met een laag oliegebruik van slechts 20 l/min.
De hydraulisch aangedreven ventilator heeft een laag oliegebruik van slechts 20 l/min.

Beide modellen zijn eenvoudig te monteren op Horsch-grondbewerkingmachines als de Fortis 6-7 AS, Cruiser 7-9 XL, Joker 3-7 CT en Joker 5-8 RT.

De prijs van de MiniDrill 400 CC en 800 CC is nog niet bekendgemaakt.

Auteur: Annelies Bakker

Lees ook: RO 1 autonome tractie-unit van Horsch is compact én sterk

Gerelateerde tags: , , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Ultra-precies zaaien: zaaimachine bepaalt stand van zaad in bodem

Ultra-precisiezaaien draaide de afgelopen jaren vooral om drie zaken: exacte zaaidiepte, vaste plantafstand en betrouwbare enkelvoudige afleg. De Amerikaanse fabrikant Precision...
Afbeelding artikel

Farmstore importeert Lehner-strooiers en zaaimachines

Machine-importeur Farmstore uit Haps (N.-Br.) gaat strooiers en zaaimachines van het Duitse merk Lehner importeren voor Nederland en België.
Afbeelding artikel

BLOG | ‘Negatieve gevolgen van ‘woest aantrekkelijke’ uitkoopregelingen’

Grond valt buiten uitkoopregelingen. Grondeigenaren kiezen voor bomen, bollen, bintjes en bieten. Mét nadelige gevolgen, aldus columnist Erwin Ros.