Vicon Extra 300F-frontmaaiers vernieuwd
Machinefabrikant Vicon heeft zijn serie frontmaaiers zonder kneuzer vernieuwd. De nieuwe Extra 300F-serie krijgt een aangepaste constructie. Er is ook een nieuwe, bredere variant toegevoegd.
De Vicon Extra 300F-maaiers zijn nu leverbaar in vier werkbreedtes: 2,4 meter, 2,8 meter, 3,2 meter en 3,6 meter. De breedste variant, de Extra 336F, biedt extra overlap in combinatie met een vlindermaaier en vergroot zo de capaciteit.
Ophangingssysteem gewijzigd
Het ophangingssysteem van de maaierserie is gewijzigd. De maaier is direct aan de fronthefinrichting gekoppeld – zonder tussenliggende accordbok – en kan onafhankelijk bewegen. Het aanpassingsbereik is 430 mm omhoog en 210 mm omlaag, met een zijdelingse zwenkhoek van 17 graden. Hierdoor blijft de maaibalk in contact met de bodem op ongelijk terrein.
Bij obstakels (steen, paal, molshoop) beschermt het geïntegreerde NonStop BreakAway-systeem de maaier. Het systeem laat de maaier automatisch naar achteren en omhoog uitwijken. Daarna gaat de maaier automatisch weer in werkpositie.
Aandrijving en gebruiksgemak
Vicon heeft naar eigen zeggen de bediening en afstelling van de maaier vereenvoudigd. Het werktuig is direct aan te koppelen, zonder extra hulpconstructies. Voor transport zijn hydraulisch inklapbare zijkappen optioneel beschikbaar.
Nieuw design
De maaiers hebben ook een nieuwe uitstraling gekregen, met gewijzigde kappen en doeken. Dit design werd eerder toegepast op de Extra 332XF Compact. Dezelfde facelift wordt doorgevoerd op de frontmaaiers van Kubota, moederbedrijf van Kverneland.
Leverbaar vanaf september
De vernieuwde Vicon Extra 300F-frontmaaiers worden vanaf 1 september opgenomen in de prijslijst. Vanaf die datum zijn de machines ook te bestellen.
Auteur: Annelies Bakker