fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Kuhn introduceert diepwoelers DT L en DT XL

Machinefabrikant Kuhn toont nabij zijn productielocatie in het Franse Saverne een van de nieuwe toevoegingen binnen zijn assortiment diepwoelers: de DT L en DT XL. Foto: Jacco van Erkelens

De Franse machinefabrikant Kuhn voegt nieuwe diepwoelers toe aan het assortiment. Diepwoelers DT L en DT XL zijn leverbaar in werkbreedtes van 3 en 4 meter en kunnen tot 60 cm diep woelen.

Tijdens een persbijeenkomst toonde Kuhn onlangs de Kuhn DT L en Kuhn DT XL-diepwoelers. De DT L 300 is gericht op lichtere gronden en heeft een werkbreedte van 3 meter. De woeler is geschikt voor trekkers tot 230 pk en werkt maximaal 50 cm diep.

Voor de zwaardere gronden levert Kuhn de DT XL 300 en 400, die tot 60 cm diep werkt. De DT XL is leverbaar in een 3 en 4 meter brede versie en kan trekkers tot maximaal 400 pk aan.

Breekboutbeveiliging of hydraulische tandbeveiliging

De DT-diepwoeler bestaat uit twee rijen, gebogen tanden. De tanden zijn uitgerust met 7 cm brede beitels en 35 cm brede vleugels. Boven op de tand zit een opgelast driehoekje die de grond splijt. De tanden zijn mechanisch met een breekbout beveiligd tot 3.550 kg bij de L-tand en 4.370 kg bij de XL-tand.

Optioneel kun je kiezen voor hydraulische NSH-beveiliging, die tussen 165 en 190 bar wegklapt. Hierbij heb je respectievelijk 1.190 kg en 1.670 kg maximale kracht bij de L en XL-tand.

De diepte-instelling gaat hydraulisch via de twee naloopwalsen. De rollen zijn onderling instelbaar en verkleinen de toplaag. Ook verdichten ze de toplaag, wat uitdroging tegengaat.

Meer over DT L tot 230 pk

  • DT L is er met een werkbreedte van 3 meter
  • Geschikt voor lichtere gronden en trekkers tot 230 pk
  • Maximale werkdiepte is 50 centimeter
  • Onder het frame is maximaal 870 mm ruimte
  • Onderlinge rijafstand is maximaal 85 cm
  • Meer over DT XL tot 400 pk

    • DT XL is zwaarder uitgevoerd
    • Geschikt voor zwaardere gronden en trekker met een maximaal vermogen van 400 pk
    • Maximale diepte is 60 cm; dat is 10 centimeter dieper dan de L
    • Maximale bodemvrijheid onder de tandbalk is 1 meter
    • Rijafstand is maximaal 1 meter voor een verbeterde doorlating van (planten)resten

    Diepwoelers al leverbaar

    De DT-diepwoelers van Kuhn zijn reeds leverbaar. Recent is de eerste machine al afgeleverd, zo liet importeur Reesink Agri via een post op Facebook weten.

    Auteur: Jacco van Erkelens

    Lees ook: Kuhn toont prototype klepelmaaier BP 8402 Pro

    Gerelateerde tags: , , ,

    Gerelateerde artikelen

    Afbeelding artikel

    Meer orders, minder omzet voor Kuhn

    Kuhn bouwde in de eerste helft van 2025 voorraden af en kreeg meer orders, maar de omzet daalde met 12% naar...
    Afbeelding artikel

    Kuhn VBP-persen kunnen korter snijden

    Kuhn vernieuwt de snijrotor van zijn VBP-rondebalenpersen. De Opticut 33 biedt ruimte voor 33 messen en verkort zo de snijlengte tot...
    Afbeelding artikel

    Kuhn demonstreert nieuwe roterende schoffel Starliner

    De nieuwe roterende schoffel Starliner van Kuhn breekt met stervormige elementen de korsten tijdens een velddemo in Frankrijk.