fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Geïntegreerde vorenpakker voor Lemken Diamant 18-ploeg

Lemken levert de vorenpakker voor de Diamant 18-ploeg nu af fabriek. De vorenpakker is gemonteerd aan het hoofdframe van de ploeg en hoeft voor transport niet gedemonteerd te worden. Foto’s: Lemken

De Duitse machinefabrikant Lemken introduceert een geïntegreerde vorenpakker voor de Diamant 18-ploeg, die de fabrikant vorig jaar november introduceerde. De vorenpakker is af fabriek leverbaar en zit gemonteerd aan het hoofdframe van de ploeg. De Diamant 18 is een halfgedragen wentelploeg met een enkel steunwiel.

Volgens Lemken zorgt de verdichting van de vorenpakker voor minder verdamping van vocht in de bodem. Naast het verkruimelen en aandrukken van de grond onder het eigen gewicht van de ploeg kan de vorenpakker ook hydraulisch omlaag geduwd worden. Volgens Lemken geeft dit een beter zaaibed in hardere grond.

De ploeg in combinatie met de vorenpakker kan volgens de fabrikant in één keer een zaaibed creëren. Lemken leverde de Flexpack-vorenpakker al op andere modellen.

Introductie Lemken Diamant 18 in 2024

De Lemken Diamant 18 werd tijdens vakbeurs Eima in 2024 geïntroduceerd als opvolger van de Diamant 16. De nieuwe ploeg heeft vijf tot acht scharen en kan trekkers met een vermogen tot 650 pk aan.

De constructie van het achterwiel is gewijzigd ten opzichte van het oude model. Het steunwiel zit nu volledig achter de laatste schaar, waar die bij het oude model nog ter hoogte van de zesde schaar zat. De fabrikant zegt dat de nieuwe constructie zorgt voor een lager zwaartepunt en dus een stabielere machine.

Het wiel zit achter de laatste schaar van de ploeg. Volgens Lemken zorgt dit voor een lager zwaartepunt en daardoor een stabielere machine.
Het wiel zit achter de laatste schaar van de ploeg. Volgens Lemken zorgt dit voor een lager zwaartepunt en daardoor een stabielere machine.

Gestuurd wiel

Om de lange machine toch wendbaar te houden heeft Lemken een nieuw stuursysteem ontwikkeld voor de ploeg. Het wiel stuurt tijdens de transportstand automatisch mee met de trekker. Dit wordt hydraulisch gedaan. Als de ploeg in de veldstand staat dan kan de bestuurder het wiel handmatig sturen. Dit maakt de ploeg, volgens de fabrikant, wendbaarder dan zijn voorganger.

De eerste modellen van de Diamant 18 worden in 2025 geproduceerd. Lemken verwacht de volledige serieproductie van de machine in 2026 op te starten.

Auteur: Lucas van de Weijer

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Zweedse Överum introduceert 3 meter brede voorzetwoeler

Överum lanceert de 3 meter brede voorzetwoeler EVO Grubber 3.0 voor een niet-kerende grondbewerking tot 50 cm diepte. Eind juli leverbaar.
Afbeelding artikel

VIDEO | Zo werken deze messenwals en cultivator van Saphir

Eenvoudig en effectief, zo kun je de SinusCut-messenwals en Allstar Longline-cultivator van het Franse Saphir het best omschrijven.
Afbeelding artikel

Primeur: Lemken komt met 15 meter brede Thulit-wiedeg

Op Akkerbouwdag 2025 laat Lemken aan de redactie van TREKKER weten dat het een 15 meter brede Thulit-wiedeg ontwikkeld.