fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Nieuwe Schuitemaker Rapide XC snijdt tot 24 mm

Schuitemaker levert twee nieuwe modellen in de Rapide-opraapwagenserie. Deze nieuwe Schuitemaker Rapide XC 9000 met drie-assig onderstel beschikt over 80 messen met een snijlengte van 24 mm. – Foto’s: Schuitemaker

Machinefabrikant Schuitemaker in Rijssen (Ov.) introduceert twee nieuwe modellen binnen de Rapide-opraapwagenserie. De XC 7000 en XC 9000-opraapwagens bieden een theoretische snijlengte van 24 mm.  

De 24 mm snijlengte van de Schuitemaker Rapide XS-opraapwagens wordt behaald met 80 messen die in een nieuw ontworpen rotorhuis zijn geplaatst. De messen zijn 4 mm dik, voorheen was dat 5 mm.

De fabrikant heeft tijdens het testen geen groot verschil gemerkt in slijtage tussen de 4 en 5 mm dikke messen. Volgens Schuitemaker zorgt de 4 mm-dikte ervoor dat er ruimte is voor 30 extra messen vergeleken met het aantal messen in de al bestaande Rapide-opraapwagens. 

Modulair opgebouwd

De nieuwe XC-opraapwagens zijn gebouwd op dezelfde basis als de al bestaande Rapide-opraapwagens. Dit betekent dat alle opties op de dubbeldoelwagens hetzelfde zijn als die op de andere modellen. Ook de afmetingen van de pick-up en invoerrotor zijn hetzelfde gebleven.

Dit is de Schuitemaker Rapide XC 7000-tandemasser. Zowel de XC 7000 als XC 9000 zijn vanaf dit seizoen verkrijgbaar.
Dit is de Schuitemaker Rapide XC 7000-tandemasser. Zowel de XC 7000 als XC 9000 zijn vanaf dit seizoen verkrijgbaar.

Leverbaar vanaf €183.500

De Rapide XC-dubbeldoelwagens hebben een bakinhoud van 45 kuub (XC 7000) en 55 kuub (XC 9000). De eerste XC-opraapwagens draaien al in Frankrijk en Duitsland. De machines zijn vanaf dit seizoen leverbaar in Nederland. De Rapide XC 7000 heeft een vanafprijs van €183.500. 

Auteur: Lucas van de Weijer

 

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

GreenTec introduceert twee nieuwe rotormaaiers

De Deense machinefabrikant GreenTec presenteert op vakbeurs Agritechnica twee nieuwe rotormaaiers: de Tiger 510 en Tiger 725.
Afbeelding artikel

Bergmann toont nieuwe pick-up ActiveLoad 2 voor opraapwagens

Bergmann lanceert de ActiveLoad 2. Deze pick-up voor opraapwagens is volgens de fabrikant groter, stabieler en eenvoudig te onderhouden.
Afbeelding artikel

Ommezwaai in hooibouwstrategie met hufterproof machines van Elho

Laurens Dekker maait direct op zwad met een Elho-triplemaaier: minder harken en schudden, meer regie en minder inzet van vreemde arbeid.