fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Venieri toont hybride minishovel op vakbeurs Bauma

De 27.03TL Hybrid van de Italiaanse wielladerfabrikant Venieri beschikt over een schuifmast én hybride aandrijving. Venieri showt zijn hybride minishovel op vakbeurs Bauma in München (D.). – Foto: Matthijs Verhagen

De Italiaanse wielladerfabrikant Venieri breidt het assortiment naar beneden uit met een eigen serie minishovels. De eerste exemplaren waren vorige week te zien op vakbeurs Bauma in München (D.).

Naast de standaard 2,2 tons 2203 showt wielladerfabrikant Venieri de meer geavanceerde 27.03TL Hybrid op de Duitse vakbeurs Bauma, van 7 tot en met 13 april in München.

De 27.03TL Hybrid beschikt over een schuifmast én hybride aandrijving. Op deze manier kan de fabrikant een lichtere dieselmotor inbouwen, en blijft de minishovel slim onder de vermogensgrens waarop dure emissietechniek noodzakelijk is. Een elektromotor in het vliegwielhuis assisteert. 

Kleine accu voor korte klus

In volledig accu-elektrische machines ziet Venieri niets, in hybride juist wél. Want in plaats van een groot accupakket kan de hybride minishovel toe met een kleine accu. Zo kun je tot maximaal 15 minuten volledig elektrisch draaien. Voldoende voor een korte klus op stal. Daarna springt de dieselmotor vanzelf weer bij.

Dieselmotor laadt accu bij

Bij maximaal gevraagd vermogen werken elektro en diesel samen. Bij afremmen fungeert de elektromotor als dynamo en regenereert deze de energie door de accu bij te laden. Het is altijd de dieselmotor die de accu bijlaadt, er is geen externe laadaansluiting. 

Auteur: Matthijs Verhagen

Lees ook: Getest: 21 minishovels, 15 merken – mét video’s!

Gerelateerde tags: , , , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Turkse Fimaks presenteert nieuwe telescopische minishovel

Minishovel LT50 van de Turkse fabrikant Fimaks is standaard voorzien van een cabine met airco. De nieuwe LS-motor beschikt over 50...
Afbeelding artikel

Vanhoucke toont op Agribex een in-de-rij-schoffel

De Belgische machinefabrikant Vanhoucke Machine Engineering toont een prototype van zijn in-de-rij-schoffel op vakbeurs Agribex in Brussel.
Afbeelding artikel

Loonvoerbedrijf kiest voor JCB-wiellader met Peecon-voermengwagen

Johan Zwijnenburg kiest voor combi JCB-wiellader met Peecon-voermengwagen. Begin dit jaar begon hij met een eigen loonvoerbedrijf.