fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Turkse Tümosan presenteert Fiat-trekker met AdBlue

De Turkse trekkerfabrikant Tümosan bouwt nog altijd de voormalig Fiat-modellen voor de Turkse markt. De fabrikant toont op de Turkse vakbeurs Konya Agriculture Fair een vernieuwd model: de Retro. De trekker voldoet aan de Stage 5-emissienorm. - Foto’s: Mark Pasveer

De Turkse trekkerfabrikant Tümosan bouwt naast een modern uitziende trekkerserie, ook nog altijd de voormalige Fiat-modellen. Tümosan presenteert een Stage 5-uitvoering met een retrolook op de Turkse vakbeurs Konya Agriculture Fair.

De Turkse trekkerfabrikant Tümosan bouwt jaarlijks zo’n 45.000 trekkers. Naast een modern uitziende trekkerlijn produceert Tümosan nog altijd de voormalige Fiat-modellen. Maar nu de Stage 5-emissienorm ook in Turkije van kracht is, is het tijd voor vernieuwing van die Fiat-series.

Op de op de Turkse vakbeurs Konya Agriculture Fair, van 8-12 april in het Turkse Konya lanceert het merk een nieuwe serie: de 90.125 Retro. Belangrijkste wijzigingen: een Stage 5-motor en een nieuw uiterlijk.

AdBlue in een Fiat

In de ‘Fiat’ ligt een 125 pk sterke 3,9-liter Tümosan-motor met turbo en intercooler. De motor voldoet aan de Stage 5-emissienorm met een dieseloxidatiekatalysator (DOC), dieselpartikelfilter (DPF) en AdBlue-injectie (SCR) .

De transmissie is afkomstig van Carraro en beschikt over 24 versnellingen vooruit en 24 achteruit. Die bestaat uit drie groepen, vier versnellingen en een elektronische hi-lo-schakeling. Voor het wisselen van rijrichting moet je de koppeling gebruiken. De maximum snelheid is 45 km/u.

Lees verder onder de foto

Een kijkje in de cabine van de Túmosan 90.125 Retro. De productie van de trekker start deze zomer.
Een kijkje in de cabine van de Túmosan 90.125 Retro. De productie van de trekker start deze zomer.

De aftakas heeft twee toerentallen (540 en 540E). De hefinrichting heeft elektronische bediening en tilt 5.000 kilo. Een compressor en airco zijn standaard aanwezig.

De productie van de 90.125 Retro start in de zomer. Het is volgens Tümosan nog te vroeg om een prijs te noemen.

Auteur: Bob Karsten

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

BLOG | Craig Rupp: ‘Hoe een boer 1,7 miljoen dollar bespaart door kleiner te denken in plaats van groter’

Kleinere trekkers en kleinere zaaimachines intensiever en goedkoper inzetten. Niet minder doen, maar juist méér met minder, blogt Craig Rupp.
Afbeelding artikel

Nieuwe optiepakketten voor Case IH Optum-trekkers

Case IH levert zijn Optum-trekkers met een nominaal vermogen van 271 tot 340 pk voortaan met drie nieuwe optiepakketten.
Afbeelding artikel

FOTO | Toeren met Same-trekkers door Salland en de Achterhoek

Zo’n 65 trekkers toerden zaterdag 24 mei door Salland en de Achterhoek. Een rondrit met uitsluitend Same-trekkers.