Carbon AutoTractor maakt John Deere-trekker autonoom

Carbon Robotics introduceert de Carbon AutoTractor, een autonoom systeem dat bestaande John Deere 6R- en 8R-trekkers ombouwt tot op afstand bestuurde machines. Het systeem pakt arbeidstekorten aan door continu werken mogelijk te maken, zoals laserwieden, maaien, mulchen en eggen.
De Carbon AutoTractor van Carbon Robotics bestaat uit de Carbon Autonomy Kit en het Remote Operations Control Center (ROCC). Monteurs installeren de kit binnen 24 uur op bestaande trekkers. Het systeem wordt op de trekker geschroefd en aangesloten via standaard bekabeling in de cabine. Boeren schakelen eenvoudig tussen autonoom en handmatig rijden via een bedieningskast in de cabine.
Technische kenmerken Carbon AutoTractor
Dit zijn de technische kenmerken van de Carbon AutoTractor:
- RTK-gps en 360° camerabeelden
- veiligheidssensoren op basis van radar
- noodstopknoppen op afstand, mobiel en fysiek
- satellietverbinding voor realtime besturing
- geoptimaliseerd voor wiedrobot LaserWeeder, werkt volgens de fabrikant tot 20% efficiënter dan handmatig wieden
Uurtarief €14 tot €23
De Carbon AutoTractor werkt op basis van een uurtarief variërend van €14 tot €23, afhankelijk van lokale lonen. Dit tarief is concurrerend vergeleken met trekkerchauffeurs, met als voordeel 24/7 inzetbaarheid zonder pauzes. Trekkeroperators van Carbon krijgen een praktijktraining om het systeem veilig en efficiënt op afstand te besturen.
Carbon Robotics breidt de functionaliteit van de AutoTractor in de toekomst uit naar meer veldwerkzaamheden.
Auteur: Geert Hekkert
Lees ook: LaserWeeder G2 van Carbon Robotics is sneller en lichter
Gerelateerde tags: Autonoom, Carbon Robotics, John Deere, Precisielandbouw