Ascenso introduceert nieuwe VF-bandenserie VHR 3000

Het Indiase bandenmerk Ascenso introduceert een nieuwe serie VF-banden: de VHR 3000. Deze bandenserie bestaat uit zeven maten en is ontwikkeld voor montage onder maaidorsers en mesttanks.
De Indiase bandenfabrikant Ascenso breidt het aanbod bandenmaten in rap tempo uit en heeft in de Verenigde Staten een nieuwe serie geïntroduceerd: de VHR 3000. Dit zijn VF-banden die geschikt zijn voor montage onder bijvoorbeeld maaidorsers en mesttanks.
Volgens importeur European Tyre Distributors (ETD) in Strijen (Z.-H.) komt de nieuwe bandenserie straks ook naar de Benelux. Het is momenteel nog niet bekend wanneer de nieuwe banden leverbaar zijn. Ook zijn er nog geen verkoopprijzen bekendgemaakt.
Geschikt voor kortstondige hogere belasting
De VHR 3000 zijn VF-banden. Dat betekent dat ze een flexibel karkas hebben, en in vergelijking tot ‘gewone’ radiaalbanden een relatief grotere belasting kunnen hebben bij eenzelfde bandenspanning. Daarnaast zijn ze geschikt voor Cyclic Field Operation (CFO); ze kunnen kortstondig, bij een cyclische belasting, een grotere belasting aan. Denk daarbij aan een volgeladen mesttank of maaidorser met volle bunker.
Ook populaire bandenmaat 1050/50 R32
De serie bestaat uit zeven bandenmaten: VF 1000/50 R25, VF 750/50 R26, VF 750/65 R26, VF 800/65 R32, VF 1050/50 R32, VF 580/80 R34 en VF 800/55 R46. Die laatstgenoemde mag bij een cyclische belasting bij 15 km/u per wiel 14.360 kg dragen bij 3 bar bandenspanning.
Acenso levert ook de 1050/50 R32, in Nederland een populaire bandenmaat onder mestzelfrijders. Deze heeft een loadindex van 198D. Bij een cyclische belasting van 15 km/u per wiel mag deze band 17.890 kg dragen bij 3,6 bar bandenspanning.
Auteur: Bob Karsten
Lees ook: Standaard versus VF: dertien trekkerbanden in vergelijkingstest