fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Netto-omzet Deere & Company groeit een derde

De netto-omzet en inkomsten van Deere & Company, waarvan John Deere onderdeel is, groeit in het eerste fiscale kwartaal 32%. - Foto: Mark Pasveer

Deere & Company, waarvan trekkerfabrikant John Deere onderdeel is, meldt dat de netto-omzet en inkomsten van het concern zijn gestegen met 32%.

De wereldwijde netto-omzet en inkomsten van Deere & Company stegen in de eerste drie maanden van boekjaar 2023 (eindigend op 29 januari) tot 12,652 miljard dollar. Dat is een stijging van 32% ten opzichte van het eerste kwartaal in 2022. Toen bedroeg de netto-omzet en inkomsten 9,569 miljard dollar.

De nettowinst bedraagt in het eerste kwartaal van 2023 1,959 miljard dollar. Dat is 117% meer dan dezelfde periode een jaar eerder.

Meer vraag naar landbouw- en bouwmachines

“Deere’s prestaties in het eerste kwartaal zijn een weerspiegeling van gunstige marktfundamenten en een gezonde vraag naar onze apparatuur. Evenals een solide uitvoering door onze werknemers, dealers en leveranciers om producten bij onze klanten te krijgen”, zegt John C. May, voorzitter en CEO van Deere & Company.

De toegenomen vraag naar landbouw- en bouwmachines heeft bijgedragen aan de netto-omzetstijging. Ook in Nederland zien we dat John Deere het qua marktaandeel goed doet. Het concern kijkt uit naar opnieuw een sterk jaar. De nettowinst voor het huidige fiscale jaar ligt naar verwachting tussen 8,75 en 9,25 miljard dollar.

Auteur: Jacco van Erkelens

Download onafhankelijke trekkertests van John Deere op Trekkeronline.nl

Gerelateerde tags: , , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Gespot: nieuwe cabine op John Deere-hakselaar

Een John Deere 8600-hakselaar met een nieuwe cabine is gespot in de Verenigde Staten.
Afbeelding artikel

Carbon AutoTractor maakt John Deere-trekker autonoom

De AutoTractor-kit van Carbon Robotics maakt het mogelijk om John Deere 6R- en 8R-trekkers op afstand en autonoom te bedienen.
Afbeelding artikel

Europese trekkermarkt krimpt met 4,7%, John Deere levert meeste in

In 2024 zijn in totaal 136.805 nieuwe trekkers verkocht in Europa, een daling van 4,7% ten opzichte van 2023. John Deere...