fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Omzet Pöttinger 4 procent gedaald

De omzet in het recente boekjaar 2019/2020 daalde licht bij Póttinger. Zeventig procent van de omzet komt uit hooibouwmachines zoals maaiers. - Foto: Michel Velderman

Machinefabrikant Pöttinger haalde over het boekjaar 2019/2020 een omzet van 366 miljoen Euro. Een daling van vier procent ten opzichte van het recordjaar ervoor.

De Oostenrijkse fabrikant haalt 90 procent van die omzet uit het buitenland waarvan Duitsland (19%) en Frankrijk (15%) de twee grootste exportlanden zijn. Zeventig procent van de omzet wordt gehaald uit de verkoop van hooibouwmachines waarvan de opraapwagens het grootste deel voor hun rekening nemen. Dertig procent komt van grondbewerkingsmachines.

Ondanks de Corona-crises is de omzet in sommige landen zelfs gestegen. Bij het Oostenrijkse bedrijf werken momenteel 1.900 mensen.

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Pöttinger presenteert 3 meter brede versie van Aerosem F-zaaimachine

Pöttinger toont binnenkort op vakbeurs Agritechnica een 3 meter brede Aerosem F-zaaimachine en vernieuwde Amico F-fronttank.
Afbeelding artikel

Pöttinger vernieuwt Flexcare V-schoffel

Pöttinger Flexcare V-schoffel met pneumatisch verdeelsysteem kan in combinatie met een fronttank tijdens het schoffelen meststof toedienen.
Afbeelding artikel

Pöttinger introduceert Liquido F-fronttank

Pöttinger lanceert de Liquido F-fronttank voor exacte dosering van kuiladditieven. Compatibel met diverse merken opraapwagens en balenpersen.