fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Amazone introduceert nieuwe snijwals

De Amazone TopCut 12.000-2T-snijwals heeft een werkbreedte van 12 meter en een werksnelheid tot 20 km/uur. – Foto: Amazone

De Duitse machinefabrikant Amazone zet een nieuwe snijwals in de markt met verschillende werktuigcombinaties voor ondiepe grondbewerking. Deze TopCut 12000-2T heeft een werkbreedte van 12 meter, een maximale werksnelheid van 20 km/uur en is uit te rusten met een messenwals of schijveneg.

De nieuwe Amazone TopCut-snijwals is voor de hoofdbewerking uit te rusten met een dubbele messenwals, een schijveneg of een combinatie van beide. De dubbele messenwals is volgens Amazone bedoeld om de plantenresten of vanggewas die na de oogst achterblijven, in stukken te snijden. Volgens de fabrikant versnelt het snijden van de planten het rottingsproces, waardoor de voedingstoffen die bij dit proces vrijkomen beter worden opgenomen in de bodem.

De dubbele messenwals heeft een werkdiepte van 0 tot 2 centimeter. De TopCut is ook uit te rusten met een dubbele schijveneg. De schijveneg heeft een werkdiepte van circa 3 cm. Het is ook mogelijk een enkele messenwals en een enkele schijveneg als hoofdwerktuig te gebruiken.

Optioneel egaliseren of aandrukken

Optioneel is een stro-eg of naloopwals achter de hoofdbewerking te plaatsen. De stro-eg bestaat uit drie rijen tanden. Deze tanden egaliseren de grond na de primaire bewerking van de TopCut. De agressiviteit van de tanden kan de chauffeur hydraulisch aanpassen vanuit de cabine.

Als alternatief voor de tanden is er een naloopwals van 600 mm. Deze naloopwals drukt de grond aan, waardoor en minder vocht verloren gaat, aldus Amazone. Daarnaast biedt Amazone nog een optionele snijrol aan de voorzijde van de machine als toevoeging op de hoofdbewerking.

Vanafprijs €80.000

Amazone zet de TopCut 12000-2T in de markt met een vanafprijs van €80.000. De nieuwe snijwals is geschikt voor trekkers vanaf 240pk.

Auteur: Lucas van de Weijer

Lees ook: Amazone voegt VSS-pakkerwals toe aan assortiment

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Getest: vier precisiezaaimachines met fronttank

TREKKER zet vier precisiezaaimachines met fronttanks naast elkaar. Welke maiszaaier springt eruit qua gebruiksgemak en zaairesultaat?
Afbeelding artikel

Amazone introduceert nieuwe naloopwals

Amazone introduceert een naloopwals voor cultivators Catros en Cenius. De ringwals geeft een diepe naverdichting met losse bovenlaag.
Afbeelding artikel

Farmstore importeert 6 meter brede Cavalleretti-voorzetwoeler

Importeur Farmstore levert opklapbare voorzetwoeler Cavalleretti Kimera met een werkbreedte van 6 meter.