fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Diepte-registratie van Vredo voor efficiënter gebruik van meststoffen

Het Live Monitoring & Depth Registration-systeem van Vredo is ontworpen voor mesttanks van de fabrikant. De bedoeling van het systeem is om uiteindelijk de ammoniakemissie te halveren. Foto: Henk Riswick

Machinefabrikant Vredo komt in aanloop naar Agritechnica met een nieuw systeem: Live Monitoring & Depth Registration. Het is ontwikkeld in samenwerking met Wageningen University & Research (WUR).

Het Live Monitoring & Depth Registration-systeem van Vredo in Dodewaard (Gld.) is ontwikkeld in samenwerking met Wageningen University & Research (WUR) in het project Bemest op z’n best. Het is bedoeld om de ammoniakemissie te halveren. Het monitoringssysteem is ontworpen voor de bemesters van Vredo.

Voet en sensor meten sleuven

Op de machine zitten een voet en een sensor. Die meten de sleuf op, evenals de mest die wordt toegediend. De chauffeur kan op het scherm aan de hand van verschillende kleuren zien of het mestvolume klopt. Zo kan hij bepalen of de machine goed staat afgesteld, of dat er toch nog iets aangepast moet worden.

Optionele camera analyseert sleuven

Er is ook een optioneel camerasysteem beschikbaar, ontwikkeld door WUR. De camera maakt en analyseert foto’s van de sleuven. Aan de hand van die data wordt een gps-kaart bijgehouden met daarop kleuren van correcte en niet-correcte mesttoediening. Volgens Vredo is deze kaart te gebruiken als bewijsmateriaal van de loonwerker naar de boer toe, maar ook naar controle-instanties.

Lees verder onder de foto

Het optionele camerasysteem maakt een gps-kaart. In de toekomst kan de kaart worden gezien als bewijsmateriaal voor correcte mesttoediening. Foto: Vredo
Het optionele camerasysteem maakt een gps-kaart. In de toekomst kan de kaart worden gezien als bewijsmateriaal voor correcte mesttoediening. Foto: Vredo

Presentatie op Agritechnica

Het Live Monitoring & Depth Registration-systeem is volgens de fabrikant verkoopklaar, maar nog niet uitontwikkeld. Vredo presenteert het tijdens vakbeurs Agritechnica van 9 tot en met 15 november in Hannover (D.). Prijs en levertijd zijn nog niet bekendgemaakt.

Auteur: Lars Verhage

Lees ook: Vredo presenteert nieuwe doorzaaimachine DZ5 Agri

Gerelateerde tags: , , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

VIDEO | Zo werkt sleepslangbemester Buffalo Flexdisc

De Buffalo Flexdisc-sleepslangbemester van Rosier Greidanus en het Duitse 4Bio Trading laat keurige streepjes mest in het gras zien.
Afbeelding artikel

Aantal lasertoepassingen groeit razendsnel

Lasertechnologie om onkruiden niet-chemisch te bestrijden won al aan belangstelling. Fabrikanten op Agritechnica doen er nog een schepje bovenop.
Afbeelding artikel

Leveranciers gezocht voor deelname NPPL+R 2026

NPPL+R roept leveranciers op om innovatieve landbouwtechnieken beschikbaar te stellen voor praktijkproeven en demo’s in 2026.