fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Oostenrijkse Lindner gaat naar 175 pk

Lindner introduceert op de Agritechnica een nieuwe, grotere trekker: de Lintrac 160 met 175 pk. Foto’s: Lindner

De Oostenrijkse trekkerfabrikant Lindner presenteert op de Agritechnica een nieuwe, grotere trekker: de Lintrac 160. Deze is voorzien van vierwielbesturing en een 175 pk-sterke viercilinder.

Op de Agritechnica, van 9-15 november in Hannover (D.) toont Lindner zijn grootste trekker tot nu toe: de Lintrac 160. Daarmee speelt de Oostenrijkse fabrikant in op de behoefte naar grotere trekkers. De nieuwe Lintrac 160 is voorzien van een FPT-viercilindermotor die 175 pk levert. En kenmerkend voor het merk: er is vierwielbesturing.

Lees verder onder de foto’s

Vierwielbesturing behoort tot de standaarduitrusting. De standaard bandenmaat achter is 600/65 R38.
Vierwielbesturing behoort tot de standaarduitrusting. De standaard bandenmaat achter is 600/65 R38.

Lindner heeft een nieuw design ontwikkeld voor de trekker: strakkere lijnen, verlichting in de voorspatborden en een rode dakrand. Bij het moderne uiterlijk horen ook wat moderne snufjes. Zo is er een automatische parkeerrem, een verwarmde voorruit met geluidsdemping en een 10 inch-beeldscherm. De cabine is luchtgeveerd en voorzien van automatische klimaatregeling.

Traploze bak

Lindner koopt de transmissie in bij ZF: een traploze TMT14-transmisie. Daarmee rijdt de trekker 50 km/u met 1.666 motortoeren. Er zijn vier aftakastoerentallen. De vooras is onafhankelijk geveerd. Vierwielbesturing behoort tot de standaarduitrusting.

De stuuruitslag is 20 graden. Dat zou de draaicirkel met ruim 2 meter verkleinen (tot 8,5 meter) volgens Lindner. Er zijn vier stuurmodi: vierwielbesturing, hondengang, maaibesturing (waarbij de achterwielen pas later sturen) en manueel.

De cabine is voorzien van een 10 inch beeldscherm. Je bedient de trekker volgens wat Lindner noemt: het LDrive-concept (hendel en knop).
De cabine is voorzien van een 10 inch beeldscherm. Je bedient de trekker volgens wat Lindner noemt: het LDrive-concept (hendel en knop).

Met R38-banden

De standaard bandenmaat is 600/65 R38 achter en 480/65 R28 voor. Het totale toegestane gewicht is 11 ton. De hef tilt 7 ton. De hydrauliek komt van Bosch-Rexroth, en er is een oliepomp die maximaal 120 l/min levert.

Gecotrac in Mill (N.-Br.) importeert het Oostenrijkse merk Lindner in Nederland.

Auteur: Bob Karsten

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Dit zijn de nieuwe trekkers van Case IH, New Holland en Steyr

Zustermerken Case IH, New Holland en Steyr laten meerdere nieuwe trekkermodellen zien op de Agritechnica. Dit zijn ze.
Afbeelding artikel

Indiase Tafe toont hybride concepttrekker op Agritechnica

De hybride concepttrekker Tafe EVX75 combineert een dieselmotor van 75 pk met een stroomgenerator en een 400-volts accupakket.
Afbeelding artikel

Nieuw model Agrifac Vanguard vervangt Condor

Agrifac toont op Agritechnica zijn vernieuwde spuitmachine Vanguard. Deze vervangt de Agrifac Condor met een tankinhoud van 5.000 liter.