fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Nieuwe Schuitemaker Rapide XC snijdt tot 24 mm

Schuitemaker levert twee nieuwe modellen in de Rapide-opraapwagenserie. Deze nieuwe Schuitemaker Rapide XC 9000 met drie-assig onderstel beschikt over 80 messen met een snijlengte van 24 mm. – Foto’s: Schuitemaker

Machinefabrikant Schuitemaker in Rijssen (Ov.) introduceert twee nieuwe modellen binnen de Rapide-opraapwagenserie. De XC 7000 en XC 9000-opraapwagens bieden een theoretische snijlengte van 24 mm.  

De 24 mm snijlengte van de Schuitemaker Rapide XS-opraapwagens wordt behaald met 80 messen die in een nieuw ontworpen rotorhuis zijn geplaatst. De messen zijn 4 mm dik, voorheen was dat 5 mm.

De fabrikant heeft tijdens het testen geen groot verschil gemerkt in slijtage tussen de 4 en 5 mm dikke messen. Volgens Schuitemaker zorgt de 4 mm-dikte ervoor dat er ruimte is voor 30 extra messen vergeleken met het aantal messen in de al bestaande Rapide-opraapwagens. 

Modulair opgebouwd

De nieuwe XC-opraapwagens zijn gebouwd op dezelfde basis als de al bestaande Rapide-opraapwagens. Dit betekent dat alle opties op de dubbeldoelwagens hetzelfde zijn als die op de andere modellen. Ook de afmetingen van de pick-up en invoerrotor zijn hetzelfde gebleven.

Dit is de Schuitemaker Rapide XC 7000-tandemasser. Zowel de XC 7000 als XC 9000 zijn vanaf dit seizoen verkrijgbaar.
Dit is de Schuitemaker Rapide XC 7000-tandemasser. Zowel de XC 7000 als XC 9000 zijn vanaf dit seizoen verkrijgbaar.

Leverbaar vanaf €183.500

De Rapide XC-dubbeldoelwagens hebben een bakinhoud van 45 kuub (XC 7000) en 55 kuub (XC 9000). De eerste XC-opraapwagens draaien al in Frankrijk en Duitsland. De machines zijn vanaf dit seizoen leverbaar in Nederland. De Rapide XC 7000 heeft een vanafprijs van €183.500. 

Auteur: Lucas van de Weijer

 

Gerelateerde tags: , ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Strautmann introduceert compacte Magnon 9 kortsnij-opraapwagen

Strautmann breidt zijn Magnon-opraapwagenserie uit met de compactere kortsnij-opraapwagen Magnon 9, met een snijlengte van 22 mm.
Afbeelding artikel

Fendt stopt met bouw Tigo-opraapwagen en verreikers

De Duitse machinefabrikant Fendt stopt vanaf de tweede helft van 2025 met de productie van zijn Tigo-opraapwagen en verreikers.
Afbeelding artikel

Balenklem op Krone-rondebalenpers

De Duitse machinefabrikant Krone heeft een balenklem ontwikkeld voor de variabele rondebalenpersen VariPack en VariPack Plus.