fbpx
Terug naar nieuwsoverzicht

Franse trekkermarkt krimpt met ruim 10%

Op de foto een Claas Axion 810 Cmatic. De Duitse machinefabrikant Claas produceert het merendeel van zijn trekkers in Le Mans, Frankrijk. Het meest verkochte merk in Frankrijk is John Deere, met 21,6 % marktaandeel in 2024.- Foto: Mark Pasveer

In Frankrijk zijn in het afgelopen jaar ongeveer 26.450 trekkers van minstens 50 pk verkocht, dat zijn bijna 3.000 of ruim 10% minder dan in 2023.

De binnengekomen bestellingen duiden erop dat de Franse trekkermarkt begin dit jaar verder zal inzakken. De verkopen zijn tegen het eind van 2024 nog ‘kunstmatig’ opgedreven, omdat zowel fabrikanten als kopers de per 1 januari ingevoerde strengere regels voor de remmen voor wilden zijn.

John Deere blijft sterkste merk

Volgens cijfers van vakblad Terre-net blijft John Deere het sterkste merk in Frankrijk met een marktaandeel van 21,6%. Dat is weer iets minder dan de 23% die het merk in 2023 nog bereikte. Fendt komt met een marktaandeel van 15,8% op de tweede plaats en streeft daarbij New Holland – dat 15,4% aandeel heeft – net voorbij. Claas en Massey-Ferguson maken vervolgens de top vijf van de Franse trekkerleveranciers compleet. 

Auteur: Ruud Peijs

Lees ook: New Holland herpakt koppositie in trekkerverkoop België

Gerelateerde tags: ,

Gerelateerde artikelen

Afbeelding artikel

Aeres komt met nieuwe studie Agrotechniek & Management

De nieuwe tweejarige studie Agrotechniek & Management van Aeres is een ‘soort koplopleiding op het mbo’ en combineert leren en werken.
Afbeelding artikel

Het kleurt Eicher-blauw op het erf van melkveehouder Johan Franken

Als biologische melkveehouder Johan Franken zijn trekkers uitstalt, kleurt het behoorlijk blauw op het erf: Eicher-blauw.
Afbeelding artikel

Case IH geeft Quantum-trekkers een upgrade

Case IH heeft zijn Quantum-trekkers met een vermogen van 80-120 pk een upgrade gegeven. Doel: meer rijcomfort voor de chauffeur.